Procesor Intel Pentium 4 651 Opinie

(Farmerro) #1

Zakupiłem właśnie procesor Pentium 4 651 i nie wiem czy nie popełniłem błędu. Który procesor byłby lepszy P4 651 czy Pentium D 925?? Z góry thx za odpowiedzi.

(rgabrysiak) #2

Z opisu twoej płyty można wywnioskować że masz Socket 775,

więc czemu nie zakupiłeś np. jakiego procesora z rodziny core 2 duo?

(Pbk24) #3

Jeden i drugi proc to błąd.

To są grzejniki, zwłaszcza Pentium D z serii 9xx.

Już lepszym wyborem byłby Athlon 64 lub Athlon64x2.

Ale rozumiem, że masz płytę pod Intela.

Może mogłeś czy E4400 nie wszedł by na płytę - pamiętaj nie każdy proc na podstawkę s775 pasuje do każdej płyty.

(Farmerro) #4

Moja płyta nie obsługuje jeszcze core2duo. Maksymalnie Pentium D

(Pbk24) #5

no to w takim razie mogłeś brać Pentium D. Dwurdzeniowy i 64 bitowy.

Pentium 4 z serii 6xx to jednordzeniowiec ale też 64 bitowy -EMT64.

W cenach różnica niezbyt spora więc nie rozumiem twojego wyboru.

Z dwojga złego należało wybrać D.

(P Slesinski) #6

Zrobiłeś duży błąd twoja płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe (sprawdziłem na stronie Asrocka) a na pewno Intel Pentium Dual Core E2140 E2160 i E2180.Mogłeś kupić jeden z tych procesorów kosztują od 220zl-E2140, 270zl-E2160, 300zł-E2180.Biją pod kazdym względem każdego pentiuma 4 i pentiuma D i dorównują a nawet są lepsze niż niektóre Core2Duo.Według mnie zrobiłeś błąd i to duży.Pozdrawiam

(Pbk24) #7

ziom1983 a skąd wziąłeś tą informację, bo płyta AsRock775dual-880pro

nie wspiera C2D, a oznaczenie Dual Core to nie to samo co C2D

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 17:17

Dual Core odnosi się do serii D, a nie E

(P Slesinski) #8

Intel Pentium Dual Core to nowe procesory wyszły w maju wiec kiedy produkowano te to nie uwzględniono tych procesorów (jako obsługiwanych) jak i również C2D.Na pewno obsłuży ten procesor bo ma podstawke 775.Skoro ma taka podstawke to musi byc kompatybilna ze wszystkimi procesorami pod 775.Moze poza 4rdzeniowymi.

(Sidhmor) #9

Choć może moja wiedza jest ograniczona, ale to nie jest prawda...

(P Slesinski) #10

Może macie racje to jest tylko moje zdanie.Jak coś to bym brał Pentiuma D.Pozdrawiam.

(Farmerro) #11

Mi potrzebny jest procesor do gier, więc wybrałem Pentium 4. Pentium D to dość prymitywna konstrukcja, wykorzystująca drugi rdzeń tylko podczas niektórych prac biurowych, ale nie podczas gier. A że akurat ten modem miał tylko 3 Ghz, wybrałem Pentium 651 posiadającego 3.4.

(Emilmlo) #12

Teraz do serii E która jest sporo wydajniejsza od serii D i jest oparta na Core 2 Duo, seria D jest oparta na Pentium 4.