Procesor Intel Pentium 4 651 Opinie

Zakupiłem właśnie procesor Pentium 4 651 i nie wiem czy nie popełniłem błędu. Który procesor byłby lepszy P4 651 czy Pentium D 925?? Z góry thx za odpowiedzi.

Z opisu twoej płyty można wywnioskować że masz Socket 775,

więc czemu nie zakupiłeś np. jakiego procesora z rodziny core 2 duo?

Jeden i drugi proc to błąd.

To są grzejniki, zwłaszcza Pentium D z serii 9xx.

Już lepszym wyborem byłby Athlon 64 lub Athlon64x2.

Ale rozumiem, że masz płytę pod Intela.

Może mogłeś czy E4400 nie wszedł by na płytę - pamiętaj nie każdy proc na podstawkę s775 pasuje do każdej płyty.

Moja płyta nie obsługuje jeszcze core2duo. Maksymalnie Pentium D

no to w takim razie mogłeś brać Pentium D. Dwurdzeniowy i 64 bitowy.

Pentium 4 z serii 6xx to jednordzeniowiec ale też 64 bitowy -EMT64.

W cenach różnica niezbyt spora więc nie rozumiem twojego wyboru.

Z dwojga złego należało wybrać D.

Zrobiłeś duży błąd twoja płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe (sprawdziłem na stronie Asrocka) a na pewno Intel Pentium Dual Core E2140 E2160 i E2180.Mogłeś kupić jeden z tych procesorów kosztują od 220zl-E2140, 270zl-E2160, 300zł-E2180.Biją pod kazdym względem każdego pentiuma 4 i pentiuma D i dorównują a nawet są lepsze niż niektóre Core2Duo.Według mnie zrobiłeś błąd i to duży.Pozdrawiam

ziom1983 a skąd wziąłeś tą informację, bo płyta AsRock775dual-880pro

nie wspiera C2D, a oznaczenie Dual Core to nie to samo co C2D

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 17:17

Dual Core odnosi się do serii D, a nie E

Intel Pentium Dual Core to nowe procesory wyszły w maju wiec kiedy produkowano te to nie uwzględniono tych procesorów (jako obsługiwanych) jak i również C2D.Na pewno obsłuży ten procesor bo ma podstawke 775.Skoro ma taka podstawke to musi byc kompatybilna ze wszystkimi procesorami pod 775.Moze poza 4rdzeniowymi.

Choć może moja wiedza jest ograniczona, ale to nie jest prawda…

Może macie racje to jest tylko moje zdanie.Jak coś to bym brał Pentiuma D.Pozdrawiam.

Mi potrzebny jest procesor do gier, więc wybrałem Pentium 4. Pentium D to dość prymitywna konstrukcja, wykorzystująca drugi rdzeń tylko podczas niektórych prac biurowych, ale nie podczas gier. A że akurat ten modem miał tylko 3 Ghz, wybrałem Pentium 651 posiadającego 3.4.

Teraz do serii E która jest sporo wydajniejsza od serii D i jest oparta na Core 2 Duo, seria D jest oparta na Pentium 4.