Procesor Intel Pentium Dual-Core E2200 - warto?

Witam,

Obecnie posiadam Intel Pentium 4 530, 3000 MHz i płytę główną - Gigabyte GA-P31-ES3G

i planuję wymianę procesor na Intel Pentium Dual-Core E2200 czy komputer będzie lepiej działał?

Proszę o opinię na temat powyższego procesora.

PS. Nie kręciłem do tej pory procesora i teraz też nie miałbym jakiegoś wielkiego powodu do tego, ale

tak z ciekawości - Ile można wyciągnąć max. z tego E2200?

Dzięki,m

Pozdrawiam.

A mógłbyś zamieścić jeszcze dane jaką masz płytę główną, pamięć, zasilacz?

Komputer będzie lepiej chodził,ale nie ma co się oszukiwać E2200 się nie nadaje do gier,brakuje mu dużo do serii C2D i OC procka też za wiele nie pomoże,ale do pracy,internetu,filmy ,jak najbardziej.

patrx95 , proszę bardzo:

to przecież oczywiste że na dwóch rdzeniach będzie lepiej chodził niż na jednym.

co za bzdura, niby czemu się on do gier nie nadaje?? i pozatym pomijając różnice cache między DC a C2D to wydajnościowo nie wiele od siebie odbiegają. miałem wcześniej niższy model tego E2200 teraz mam E6300 bez oc i nie ma gry która by rzekomo miała przez procka nie działać i właśnie seria DC jest bardzo dobra do OC, kręcą się lepiej niż niejeden C2D.

max to różnie bywa, zależy też od płyty ale do 3.0 można spokojnie na boxowym chłodzeniu go kręcić bez zmiany napięcia a na lepszym chłodzeniu to tak 3.4 wyciągnie.

azazel666 , do starszych gier owszem nada się ten procek(e 2200) ale o nowszych można zapomnieć.

Jak ty to robisz że na E6300 bez oc wszystkie gry Ci działają. No chyba że rozumiesz przez to że się odpalają i nie zwracasz uwagi na płynność.

Ja posiadam e5300 po OC na 3.6GHz i widzę że nie domaga już i trzeba będzie myśleć o wymianie, przyda się więcej cache :wink:

Wracając do tematu po wymianie procka na e2200 wzrost wydajności będzie widoczny gołym okiem.

Nikt ,nie wspomniał o tym że się kręci źle,bo się kręcą bardzo dobrze i ty lepiej dobrze popatrz na testy bo jest duża różnica między serią DC i C2D ,a obcięcie pamięci cache także robi swoje,po OC jest już lepiej ale podkręcanie nie daje takiego efektu jak podkręcenie choćby któregoś procesora z serii c2d,na serii różnorakich testów widać to o czym wspomniałem,E2200 się nadaje do gier starszych,ale w nowszych się widocznie dusi i jest poniekąd niezłym hamulcem dla wydajnych kart graficznych.

A po co mówic o nowych grach skoro mowa o starym komputerze?

Zaraz mu napiszecie że do solidnej pracy to minimum 50 rdzeni.

Odpowiedź na pytanie:

Odczujesz olbrzymia różnicę - po pierwsze w ilości ciepla (E2200 to jakieś 38 stopni, PiV pewnie z 60)

po drugie skosk wydajności 2x (nawet jeżeli program/gra nie wykorzysta drugiego rdzenia, DC są po prosto szybsze.

Po trzecie łatwość kręcenia (głównie przez to że mają niską temperaturę i spory zapas mocy)

No ja bym powiedział że dzięki niskiemu procesie technologicznym i niskim TDP:)

glasser , mam akurat okazję kupić e2200 więc e5200 niezbyt mnie interesuje…

W jakiej cenie waszym zdaniem opłaca się kupić e2200?

Dzięki.

Wzrost wydajności będzie znaczący i dobrze widoczny już gołym okiem… Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego? Bo DC ma dwa rdzenie, a P4 jeden i tyle :slight_smile:

No licząc P4 HT EE 3.4 jest wolniejszy o 40 % od E6300,to tak licząc można że E2200 będzie tak 20-30 % procent wydajniejszy od P4 3,0 HT Ghz a w aplikacjach obsługujących wielowątkowość będzie dużo lepiej niż na procesorach P4 z układami HT.