Procesor Intela do mojego zestawu

Cześć. Jaki będzie najlepszy procesor do mojego zestawu? Myślę, że do 400zł. Zastanawiam się nad E5200, E7200 i E8400. Oczywiście w grę wchodzi OC. Czy jest sens wymieniać? :wink:

sens jest zawsze wymienić na coś nowszego :smiley: ale nie zawsze się to opłaca :wink:

jeśli dołożysz parę zł to jednak warto wziąć tego E8400 :slight_smile:

Zamiast proca kupił bym lepszą płytę gł ze stabilniejszą sekcją zasilania, P5N-E ma spore v-dropy.

Heh jakoś już ponad rok ten procesor chodzi na podniesionym napięciu i FSB 1333Mhz i się nic nie dzieje. A płyty nie będę jak na razie wymieniał, bo według mnie jest jeszcze dobra.

e8200, ale ja na twoim miejscu bym zmienił płyte tak jak powiedział Tobi, na naprzyklad Asusa P5q który wygląda ciekawie

Brakuje Ci mocy procesora?

Za rok zadomowi się na dobre nowy socket na rynku, więc może lepiej poczekać?

Czekać aż ten zestaw w ogóle prawie nic nie beze wart. Lepiej kup e5200 i Alcu karkorum -120 i wykręc go.

po jakiego grzyba mu nowe chłodzenie na proca skoro ma

czytaj ze zrozumieniem a nie klep na siłę posty

Zobacz miernikiem czy na pewno dobrze chodzi, większość modeli ma kiepską sekcję, praktycznie każda ma spore skoki napięcia, czasami np jedna sekcja zasilania nie działa, lub każda chodzi jak jej się podoba, tańsze np MSI NeoF 3 fazowe nie raz mają lepszą sekcję od Asusów z 4 i więcej sekcjami. Proca nie ma sensu zmienić, kręcić dalej, zmieniać płytę, lub nic nie robić z kompem.