Procesor jakie chlodzenie?

Siemka. mam taki problem mam battlefielda 3 ale mam zaslabego na niego kompa i chce kupic nowy procesor (intel core 2 quad 4-rdzeniowy 2.5 Ghz) i niewiem czy kupic go z orginalnych chlodzeniem czy dokupic wlasne a i słyszałem że żeby wymienic procek czeba zakupic jakąś paste termoprzewodzącą a jest ich od groma… i tez niewiem jaką wybrac. mój sprzęt to:

procesor aktualny:intel core 2 duo 1.8 Ghz (podkrecony do 2.10 Ghz)

Ram : 2 Gb (ale tez planuje dokupić 4 Gb ram)

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 9500GT 1gb DDR2

Płyta Główna: Gigabyte GA-G41M-ES2L

chyba ze moge zostawić mój stary wentylator żeby kasy zaoszczędzić :stuck_out_tongue_winking_eye: bedzie dobry z intel core 2 duo 1.8 Ghz.?

bedzie pykalo na tym bf3? i na jakich detalach.?

z Góry dziekuje . :smiley:

Bez zabawy z pastami wystarczy ArcticSilver5, dobra pasta u mnie się wielokrotnie sprawdziła i łatwa w nanoszeniu, dodatkowo tubka nie jest droga i starcza na kilkanaście razy. Jeśli z tym C2D obecny cooler daje sobie radę to raczej nie będzie potrzeby wymiany, jeśli jednak chciałbyś podkręcić tego Quada to przy wysokich tempach warto poszukać jakiejś niedrogiej alternatywy, poszperaj po forum PurePc.

Można też dołożyć 5 zł do lepszej ZALMAN ZM-STG2 :smiley:

Tyle ze tego Zalmana trzeba nakładać na ciepło,

ok dzieki ale chyba nie bedzie poczebne podkrecenie tego procka. to ten wentylator powinien wystarczyc.? chyba ze bedzie lepiej bf 3 chodzil ale to chyba nic nie zmieni wiec tylko pasta do procka.?

Zainwestuj w lepszą grafikę…

zainwestuje ale w swoim czasie bo narazie przy kasie nie jestem… a ile ta jest warta.?

Moim zdaniem większy FPS w grach zyskasz na wymianie karty a nie procesora.

z 30zł :slight_smile:

Bez przesady, nie zaniżaj już tak ceny… Te 70zł powinien spokojnie dostać, jak trafi na jakiegoś “łosia” to nawet i do ~90zł

Jaki masz zasilacz, o o ile przy wymianie procka nie będzie raczej to konieczne, dokładka RAMu też nie zaszkodzi, ale już potem wymiana karty graficznej będzie się wiązała z posiadaniem dobrego zasilacza :slight_smile: Marka, moc, model

Mój zasilacz to 230V Model :LC6550

Strzelam, że w przyszłości będzie potrzebna wymiana zasilacza, bo te z deklarowanej mocy nie mają pewnie z połowy (BTW : 230V to napięcie, a nie moc)

LC Power LC6550 550W to mi znalazło w googlach :smiley: Ile w tym prawdy, nie wiem. A propos do autora - wysil się bardziej na przyszłość i bądź dokładniejszy :smiley: