Procesor komputerowy i hasło do BIOS

Dzień dobry,
mam problem, a mianowicie w moim Lenovo 3000 N100 znajduje się jednordzeniowy procesor Intel Celeron M 1.73GHz (bez opcji wirtualizacji), i chciałbym kupić do niego Core 2 Duo T7700 (z opcją wirtualizacji). Czy przed wymianą owego procesora należy aktualizować BIOS? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Niestety nie wiem, jaką mam jego wersję, jedyne co wiem to to, że jest to Phoenix BIOS Setup Utility. Mem jeszcze jeden problem, mianowicie mam zainstalowane hasło do BIOS (potrzebne tylko, aby wejść do BIOSu) i nie wiem, jak je usunąć, bo je zapomniałem. Czy ktoś powiedziałby mi, gdzie w tym modelu znajduje się bateria od BIOS, abym mógł ją wyjąć, oraz jak się do niej dostać?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Adam.

Z tego co mi wiadomo to laptop ten ma podstawkę socket 479 mPGA i można dołożyć do niego Core 2 Duo T7700. Czy trzeba będzie aktualizować BIOS dowiesz się tak naprawdę dopiero po włożeniu procesora i jak okaże się, że komputer nie wstaje.
Baterię do BIOS łatwo rozpoznasz na płycie głównej. Jest taka sama jak do zegarka elektronicznego. Tyle, że dużo większa. Szukaj okrągłej, srebrnej baterii na płycie.

Znalazłem. Jest w niebieskiej otoczce, jednak przylutowana. :frowning: Czy jest jakaś możliwość jej wyjęcia bez uszkadzania jej?

Oczywiscie jest, należy dokoncać tego w serwisie, któy ma sprzet do reballingu. Koszt pewnie 300-500 złotych, czyli 3 do 5 razy wiecej niż obecna, nawet po modernizacji, wartość laptopa. Czyli czas wymienić emeryta.

Dziwne. Pamiętam dokładnie ten model tego laptopa z Celeronem. U mnie można było wyjąć procesor. Chyba, że piszesz o baterii. To tego nie wiem. Nie zwróciłem na to uwagi. Ja nie miałem potrzeby wyciągania baterii.

Procesor da się wyjąć. Bateria jest przylutowana.

Bateria działa. Chciałem zresetować BIOS wyjmowaniem i wkładaniem baterii. Poza hasłem do BIOS po wymienieniu procesora laptop będzie wręcz w idealnym stanie.

Wiec napiszę ci tak. Procesor który chcesz tam wstawić jest bardzo tani. Chyba za 10-15 zł można go kupić. Kup, wstaw, nie zadziała to trudno. Koszty i tak są minimalne. Jak u siebie go włożyłem to zadziałał bez aktualizacji BIOS.

Właśnie wszystko sprawdziłem. Wszystko działa. Za informację o BIOS’ie dziękuję, temat zamykam, i przenoszę do archiwum. Bardzo polecam Dobreprogramy, bo odpowiedzi są udzielane bardzo szybko.

Pomyliłeś się z T7700. W następnym Temacie napisałem o T7200 i to właśnie ten poprawny.