Procesor który trzyma się tylko na pastę

Witam po wymianie płyty głównej niemogłem przykręcić radiatora ponieważ nie miałem tak zwanego backplate nałożyłem pasty na procesor i położyłem na nim radiator,na razie trzyma się dobre ponieważ komputer tz leży a nie stoi :slight_smile: jak chce wyciągnonć radiator to nie moge ponieważ dobrze się trzyma jedynie tz lata z lewa na prawo jeżeli chce go przesunąć.Moje pytanie czy jeżeli postawie komputer to czy nic się nie uszkodzi ?

Pasta to nie klej kropelka - więc kiedy postawisz całość do pionu, mozna z dużym prawdopodobieństwem założyć że radiator spadnie, a w co trafi po drodze … (na pewno w kartę graficzną - jeśli takową posiadasz). Zresztą nawet w obecnej pozycji, bez docisku radiatora nie masz gwarancji że coś (w domyśle: procesor) się nie zacznie przegrzewać.

monitoruje temperature procesora kiedy przeglądam internet to max 45C a kiedy włączam grę to dochodzi do 60 max …i taka temperatura trzyma sie kiedy komputer leży i stoi :slight_smile:

Dodane 21.03.2013 (Cz) 9:57

Dobra przed chwilą spadł mi radiator… dobrze ze szybko zareagowałem i odłączyłem komputer narazie niemam zamiaru bawić się z tym dalej poczekam i kupie backplate…