Procesor ma 50stopni na starcie!

Witam!

Mam taki problem. Komputer mi się wyłączał. Okazało się że procesor ma na starcie patrząc w bios 50 stopni i szybko rośnie, a obroty wiatraka rosną ale powoli i nie nadąża on z chłodzeniem. Co teraz robić? Nałożyć nową pastę czy co? To chłodzenie jest niby boxowe od amd. Wiatrak SPIRE i duży radiator. Proszę o pomoc! !!

a jaki to procesor, przeczyść radiator i wentyl, nałóż nowa paste

procesor x2 4200, nowy nigdy nie uruchamiany tak jak i płyta gigabyte m61sme, dlatego zdziwiłem sie że taka temperatura na starcie!

sprawdź czy radiator dobrze przylega do procesora

Mam taką samą płytę i procek i temperatury w okolicach 40 stopni przy długiej ,ciągłej pracy. W stresie około 50 stopni.

Nie powinien Ci się tak grzać procek , one nie grzeją się aż tak bardzo.

Obstawiam brak pasty pod wiatrakiem lub nie dokładnie zamontowany wiatrak.Jest też możliwość ze pasta już się zestarzała i nie ma już swoich właściwości.

Mam dokładnie taka samą konfigurację i u mnie po 3h pracy temperatury na procesorach to 41-40C. Temperatura płyty głownej to 44C.

pozdro.

pasta jest ale bede próbował ją nałożyć lepiej niż była i sprawdzić czy raditor dobrze przylega. Po 2 minutach w biosie temperatura ma 57stopni, wentylator przyspiesza ale za wolno(od 1800rpm przy 50 stopniach do 2200rpm przy 57stopniach) dłużej nie czekałem i wyłączyłem kompa. Może jeszcze jakieś sugestie? :slight_smile:

A co mówi palec na coolerze CPU - parzy?

Czy bios wykrywa poprawnie CPU?

Sprawdź nałożenie pasty i założenie coolera na CPU.

radiator nie parzy jest dość ciepły, bios poprawnie wykrywa cpu-pokazuje taki jaki mam.

Sprawdź co pisałem, czyli bardziej wygląda na przekłamania w odczycie - czujnik.

Może aktualizacja biosu załatwi problem.