Procesor na 100%

Witam.

Użycie procesora wynosi 100% przy uruchamianiu jakiegokolwiek programu. Bez względu to na jaki jest to program. Nie dała nic wymiana pasty na procesorze, czyszczenie komputera za pomocą programu SpeedUpMyPC, czy defragmentowanie i fragmentowanie dysku, ani zmiana i czyszczenie za pomocą programów antywirusowych.

Sprawdź w Menadżerze zadań który proces najbardziej obciąża procesor.

przeglądarka (Opera a wcześniej Mozilla)ok 192 396 K i internet bezprzewodowy ok 43 248 K. Bez wykonywania jakiejkolwiek czynności użycie procesora wynosi do 50%

W menedrzeze zadan > Procesy, zaznacz Pokaz procesy wszystkich uzytkownikow. Kliknij w kolumne Procesor CPU(sortowanie od najwyzszego uzycia) > zrob i wstaw zrzut, daj tu linka.

(Brak PL znakow)

http://img40.imageshack.us/img40/9897/35101608.JPG Bardzo szybko się zmienia.

Ktory proces( na podstawie krotkiej obserwacji) pochlania najwiecej zasobow ?

przeglądarka teraz 297 624 K

To uzycie pamieci RAM, a z nim wszystko w porzadku, uzycie procesora to zupelnie inna kwestia…:wink: a chyba o nim mowa ?

:wink: proces bezczynności między 59 a 99 i services.exe między 03 a 31

Tak też czułem :wink: Proces bezczynności ma to do siebie że wskazanie jest odwrotne do tego co jest stanem faktycznym w normalnym pojmowaniu :wink: Jak proces bezczynności ma 90% to faktyczne użycie to 10%. Na dole okna menedżera jest właściwe wskazanie użycia.

Co do services.exe…Zrób może dla świętego spokoju logi OTL według instrukcji :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Ok, to już wiem. Tylko nie rozumiem dlaczego mając włączoną tylko przeglądarkę ten zielony wskaźnik na słupku skacze jak szalony tak jak pisałem od 4 do 50% , a wystarczy, że otwieram nową pustą kartę, a ten wskaźnik skacze na 100% i strasznie muli komputer.

Zastosuj się do wskazówek z posta powyżej.

To jest oczywiście nienaturalnym zachowaniem. Z czego to może wynikać…? Logi mogą odpowiedzieć na parę pytań.

Dziękuję, odezwę się jak sprawdzę.

Dodane 13.03.2013 (Śr) 0:51

Niestety kiedy chcę uruchomić OTL.exe wyskakuje taki błąd http://imageshack.us/photo/my-images/836/60813472.jpg/

Uruchom kompa w trybie awaryjnym i próbuj odpalić OTL. Ewentualnie spróbuj najpierw odpalić alternatywne wersje, dostępne pod :

Kiedy klikam prawym na werje .scr to są tylko opcje " testuj, konfiguruj, zainstaluj" ale nie ma uruchom jako, więc uruchomić w trybie awaryjnym ?

Dodane 13.03.2013 (Śr) 1:33

Niestety nie mogę uruchomić internetu w trybie awaryjnym, a co za tym idzie nie mogę ściągnąć tam OTL.exe

Uruchom Tryb awaryjny z obsługą sieci.

Czy coś się da z tym w ogóle zrobić, czy mam sobie odpuścić ?

Ale co i z czym ?

W normalnym trybie pobierz trzy wersje OTL, jak żadna wersja w normalnym nie zadziała, to w trybie awaryjnym próbuj uruchomić i wykonać logi - najpierw uruchom .exe, jak nie zadziała to potem .com, potem .scr

Powiedz nam może jaki to procesor, może szukamy powodu a rzeczywiście mogłaby być wina starego CPU :slight_smile:

To nie to, ostatnio miałem u znajomego podobny problem. Myślałem że rejestr się wysypał, ale była to wina windowsa. Spróbuj wrzucić płytę i naprawić, a jak nic nie da odnowa połóż system i obiecuję że będzie normalnie. :slight_smile: