[Procesor] Napięcie na Intel i5 3570K przy 3.8 GHz

Witam. Na początku przedstawię mój setup:

W sumie, wszystko zależy “od sztuki”. Pamiętaj, że MOBO (tym bardziej MSI, które nie posiada opcji manualnej kontroli nad offset) może na auto ustawiać wyższe napięcie niż naprawdę potrzebne. Ja mam MOBO MSI z I5 2500k, używam OC w TurboBoost, w idle spada takt do 1.6GHz w stresie do 4.5GHz (wszystkie rdzenie). W stresie moja sztuka potrzebuje dla 4.5GHz 1.38v aby być stabilnym. Mam kiepską sztukę procka :stuck_out_tongue:

 

Kontrola offset w MSI nazywa się Vdroop, gdy na auto to powinna płyta trzymać rozsądne vcore, gdy ustawisz Low Vdroop, wtedy Mobo będzie znacznie mocniej podbijać w stresie vcore, ja niestety muszę tak robić aby w idle mieć niski takt i niskie napiećie (0,992v), taki urok płyt MSI :slight_smile:

 

Kolejna sprawa, nie przekraczaj na obecnym chłodzeniu 1.38v i będzie OK, powyżej tego (aby i na tym) nie wydoli :stuck_out_tongue:

Dzięki semtex. Nie zamierzam podkręcać procka zbyt bardzo (póki co). Jak zaczną się problemy z wydajnością gier to będę myślał, a póki co troszkę szkoda żywotności procesora :).

Dopuszczalne napięcia w/g Intel dla cepków SB i YB to 1.55v :lol: , jednak dla dziennego użytku zaleca się nieprzekraczanie 1.4v, wtedy można mówić o ewentualnym skróceniu żywotności cepka :slight_smile: