Procesor-oszukanie komputera

(Ozzi91) #1

Jak zrobić aby komputer myślał że mam procesor 1000?? (mam durona 900) Pewna gra potrzebuje tego, bo inaczej sie nie uruchomi. Podkręcanie nei wchodzi w grę. Nie chodzi mi o zwiekszenie mocy ale o oszukanie!

Z góry dzięki za odpowiedzi.

(Michal Kolatek) #2

Bez podkręcania nie da rady.

(Ozzi91) #3

a jest jakis program do podkrecania? i dma rade durona podkrecic? nie moge przez biosa bo mam bios, ktory nie pozwala na podkrecanie a nie chce nowego wgrywac.

(michalj82) #4

Jaka to gra ?

(Michal Kolatek) #5

np clock gen, ale nie zawsze zadziała i jak się podkręca to trzeba mieć dobry zasilacz, i lepiej podkręcać z biosu.

(Ozzi91) #6

ta gra to HP Czara Ognia oryginalna

(Błażej) #7

Jaka to gra?

Gra powinna odpalić, lecz 1000Mhz wymagane jest do dość płynnej gry zapewne :slight_smile:

(Ozzi91) #8

Harry Potter Czara Ognia

Ale to tak jest że jeśli nie spełnisz wymagań to wyskakuje: "Wystąpił błąd z aplikacją ......"

(Błażej) #9

Podaj całą treść błędu.

Gra na innym kompie działa? orginał? :stuck_out_tongue:

(Ozzi91) #10

wiadomo ze orginal :slight_smile:

Nie bede instalowal na innym kompie bo nie chce miec klopotow z licencja :stuck_out_tongue:

(Błażej) #11

Nie wygląda to na raport o tym, że masz za słabego PCta

Jest to raczej jedyny sposób na sprawdzenie czy to twój komp jest winien, czy płytka.

(Remix) #12

Witam!

Kłopoty z licencją... a co to OEM hahaha?

Przecież grę możesz instalować na tylu kompach na ilu chcesz - nie jet w żaden sposób przypisana do konkretnego sprzętu - najwyżej jest zapis, o tym, że jednocześnie można korzystać z jednej instalacji w tym samym czasie.

(Ozzi91) #13

instalowalem na drugim komputerze (procek 2000)

gra chodzi bez problemu

(Shawn Michaels) #14

To może powinieneś zmienić procka na jakiś mocniejszy np na athlona Xp ??

(Błażej) #15

To pewnei jakiś błąd systemowy.

W ogóle spotkaliście się w jakieś grze że jak nie spełniasz wymagań, to wyskakuje jakiś błąd..

Jaką masz grafe, a jaką wymaga gra?

(Wigrus1) #16

Sterowniki przeinstaluj, jakieś ciut nowsze.

(Ozzi91) #17

Właśnie sie spotkałem z czym takimś pierwszy raz. Wiem że to nei wina sterowników. Jestem pewny ze ta gra nie chodzi dlatego ze mam za slaby procesor. Grafike mam geforce 2 mx 400 64mb wiec wymagania grafy sa spelnione