Procesor - pasta termoprzewodząca

Witam, mam w domu jakaś tubkę z pasta niemiecką, jest brązowa czyli jakby coś z miedzią. I tu moje pytanie, czy mogę nią posmarować procka? Obecnie athlon 6000+ grzeje się niesamowicie, więc chyba lepsze to niż nic? Są jakieś ograniczenia, tzn pasta nie może być przewodnikiem elektrycznym czy coś w tym stylu?

Chciałbym tymczasowo ją wypróbować, nie uszkadzając procka.

Pozdr.

Nie kombinuj z ,jakąś ", sprawdź chłodzenie CPU, może źle założone lub zakurzone. A jaka temperatura tego CPU w stresie ?.

Temp nawet taka, że komp się wyłącza, czyli 90 stopni:D

Mam tą pastę, ona służy do jakiejś elektryki, dlatego sądzę że powinna być dobra, nazywa się: BECHEM-RHUS KU

Jak dotkniesz radiator CPU to parzy palec ?, robiłeś coś z tym chłodzeniem - może zabity kurzem radiator - jak tam wentylator CPU ?

To pasta do styków, lepiej tego nie używaj to przewodzi prąd i do chłodzenia się na pewno nie nadaje, kup Arctic Silver 5 lub MX2 za 15 zł.

Tak jak napisał przedmówca to pasta do styków… nie ma nic wspólnego z odprowadzaniem ciepła ;]

tu masz fotkę gdzie się ją stosuje: http://www.ctlinterlube.com/CTL%20engli … Grease.pdf

Kup pastę Arctic silver5 bez przesady nie jest to jakiś olbrzymi wydatek ;]

Apropo przewodzenia prądu ;] każda pasta na bazie srebra w sumie przewodzi prąd dlatego nie należy z nią przesadzać aby nie wylała się na płytę ;D nieprzewodzące pasty to np arctic ceramique ale jest gorsza trochę od tej pierwszej i dużo trudniejsza do rozsmarowania ;]

A nie może być pasta przewodząca prąd?:smiley: Mam w małej tubce jakiś stary arctic-cooling;]

Tak radiator jest goracy:)

apropo przewodzenia napisałem wyżej ;] co pisze na tubce który to arctic-cooling choć który by nie był na pewno będzie lepszy od pierwszego pomysłu ;]

Jak mx-2 to to także bardzo dobra pasta nieprzewodząca prądu ;]

Dostałem go do wentylatora, nie pisze na nim jaki to… Ale skoro nie polecacie tamtego to OK. Niektórzy dawają pastę do zębów i tez działa:D

Nie trzeba kupować Ceramique, Silver 5 nie jest na srebrze, tylko na nie przewodzącym tlenku srebra i tlenkach innych metali, podobnie jak MX2.

Można posmarować, ale stare pasty mogą rozwarstwiać i temp będzie wyższa niż na nowej, i ten ac to pewnie biały silikon standardowo dodawany do chłodzeń wydajne to nie jest, tu jest test wypadła najgorzej

http://www.arcticsilver.com/reviews/as5 … ec.php.htm

nagrzewanie-sie-podzespolow-podejrzewam-zasilacz-t415794.html