Procesor, płyta główna i RAM do gier za 2500

Aktualny sprzęt:
Gigabyte GA-H81M-S2PV
intel core i7 4790 3,600GHz
16GB RAM DDR3
NVIDIA GeForce 1660
Zasilacz ZM600
Witam, chciał bym zmienić płytę główną a co za tym idzie procesor i RAM, aktualnie posiadam Gigabyte GA-H81M-S2PV (która posiada gniazdo procesora Socket 1150) i chciał bym wymienić ją na jakąś lepszą, z popularniejszym gniazdem procesora, Jeśli chodzi o RAM to aktualnie używam 2x8GB DDR3, myślałem o DDR4. Chciałem żeby całość kosztowała koło 2500zł. Proszę kogoś ogarniętego w temacie, o pomoc w doborze płyty, procesora i RAM, i też o opinię czy jest sens wydawać tylko 2500 na ten zmianę czy lepiej jednak pozostać na razie przy aktualnym sprzęcie i za jakiś czas wydać np.4000 na te trzy komponenty.
Edit: Komputer ma być do gier.

Lepiej pozostać, lub nawet wymienić kartę, kiedy ceny spadną. Do tej I7 raczej by 1660Super lub 2060 pasowała, 1660 jest stosunkowo najsłabsza w secie. Teraz nie ma sensu zmienić nawet platformy, poczekaj na nowe Ryzeny, i Am5 lub podobnie nazwany socket, i wejdź już na nowy. To samo z Intelami.

Prawdę mówiąc myślałem że kartę graficzną mam niezłą, a to słaby procesor (i płyta główna) jest przyczyną małej ilości FPS w niektórych grach.

W takim razie, dzięki za pomoc, i odezwę się za kilka miesięcy.

Myślę że przy obecnej kupie (ma się przeciągnąć prawie do końca roku) z kartami graficznymi, jest to świetny pomysł właśnie by zmienić podstawkę.
DDR3 zawsze będą powodować dropy FPS, chyba że zrobi 2400MHz CL11.
Polecam taki kozacki zestaw:

Nie wiem jaka buda, więc chłodzenie powietrzem lub wodą (chłodnica ma być u góry obudowy jak coś):

Czyli proponujesz kupić teraz kupić to co napisałeś i pod koniec roku myśleć o innej karcie graficznej?
A właśnie, bo nie napisałem jaka obudowa Midi Tower ATX AKY006BK jak cos… możesz mi powiedzieć czy to wszystko co napisałeś + ten gtx 1660 i zasilacz zm600 będzą ze sobą działały i pasowały do tej obudowy?

Ja natomiast odradzam. :slight_smile: Trzeba być szurniętym by polecać zakup za 2000 procka i mobo.
Ta i5 jest super, można sobie podkręcić, ale jej zakup jest głupotą. W innych sklepach za 1200 zł są I7, o Ryzenach, które mają dotrzeć, nie wspomnę. Wtedy nie trzeba bawić się w podkręcanie, inwestować w super radiatory i mega drogie płyty, a wydajność wyjdzie wyższa, przy niższej cenie.

Planujesz podkręcać procesor?
Jeżeli nie to może lepiej iść w i7?
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/fr9jufet6

  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i7-10700F]
  • Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 Viper

Nie, ani procesora, ani żadnych innych komponentów nie zamierzam podkręcać.
A to wszystko będzie współgrało z aktualną kartą graficzną, i czy zasilacz to uciągnie? Wole się upewnić bo już miałem kiedyś problem jak nie dało się podłączyć zasilacza do nowej karrty graficznej.

Tak

Niby tak, zasilacz zły nie jest i firma porządna, ale nie certyfikowany i kupującnp. rx3070, to bym się bał. :wink:

Dzięki wszystkim za dobre rady, ostatecznie zdecydowałem się na zestaw który zaproponował Gajwer.

Daj znać czy jesteś zadowolony.

Zadowolony jestem bardzo, bo nie spodziewałem się aż takiego wzrostu FPS w niektórych grach, chodzi np. o Total war three kingdoms lub Hell let loose (chociaż tu to może być też kwestia łatek poprawiających optymalizację). Jeszcze raz dzięki za pomoc.

ps. Niedługo planuję wymienić zasilacz oraz dysk twardy, więc prawdopodobnie znowu się odezwę :wink:

W grach procesorowych musiał on być, masz teraz procesor z kosmosu, 2x Twoja stara I7. Z nim możesz sprzedawać nerki za dowolną grafikę w ciągu najbliższych 3-4 lat. :wink: