Procesor pod LGA1155

Witam.
Obecnie ulepszam swój komputer (głównie do gier). Zmieniłem kartę graficzną z AMD HD 7850 1GB na MSI Radeon RX570 4GB. Chcę zmienić procesor, a następnie dorzucić RAM żeby było przynajmniej 8GB. Jakie macie propozycje pod moją płytę główną?
Zastanawiam się nad i5-3470, którego mogę mieć nowego za około 250 zł z pastą i chłodzeniem lub używany i7-3770K za około 600 zł. Co o tym myślicie? Macie jakieś lepsze propozycje?
Jeszcze jest problem z BIOSem, bo mam starszą wersję 10.5 (jest dostępna 10.10) i obawiam się, żeby nie okazało się, że trzeba aktualizować BIOS do prawidłowego działania procesora i podczas tego coś się posypie :slight_smile:
Obecnie mam:

  • płyta główna MSI B75A-G43 (MS-7758) (LGA 1155)
  • procesor Intel Core i3 3220
  • karta graficzna MSI Radeon RX570 4GB
  • RAM Kingston 2x2GB DIMM DDR3 1333 Mhz
  • zasilacz SilentiumPC 500W.
    Nie chcę zmieniać płyty głównej, więc interesują mnie procesory pod LGA 1155.
  1. Jaki procesor najlepiej do takiego zestawu, aby karta graficzna nie marnowała się?
  2. Co najlepiej pod względem poprawa wydajności do ceny? Bo nie uśmiecha mi się raczej wykładać 600 zł za lekką różnicę między i5, a i7, chociaż ten i7 ma 4 wątki więcej.

… ale musisz :wink:

To nie lekka, a kosmiczna w wydajności różnica i sam widzisz, że cena powala :wink:

Ok, teraz do rzeczy: MOŻESZ dokupić dowolną i5, dowolną, bo różnice minimalne, no i przede wszystkim do 8 GB RAM podnieść. Ja bym jednak w to nie pakował, to jak zamiana 10 letniego auta na 9 letnie.4 rdzenie i 4 watki to zdecydowanie współczesny Low End do gier i nie ma co w niego iść i w perspektywie 2 lat pewnie przejście na i7 czeka Ciebie i tak - 570z i5 jeszcze radę da, ale nic mocniejszego już.

Ja by sugerował: płyta + Ram+ Na Allegro, ze 150-200 zł może dostaniesz.

Za pozostałe Ryzen 1400, koszt 400 zł, a wydajność prawie i7, 8GB ram za 150 i płyta za 200 najtańsza nawet na A320. Oczywiście wychodzi drożej, ale za cenę i7, która i tak kupisz używaną kiedyś, jesteś na nowej platformie, a zcas teraz dobry, wejdą zaraz nowe Ryzeny 3 generacji i jest duża szansa na wyprzedaże tych z pierwszej (ostatnio xkom chyba za niecałe 400 procka sprzedawał)

Na upartego możesz modernizować ram i do i5, ale idziesz w ślepą uliczkę :wink:

1 polubienie

Ostatnio zrobiłem upgrade z G3460 na i7-3770K (musiałem pokryć tylko koszty płyty głównej). Jeśli chcesz coś przyszłościowego do gier, to sprzedaj to co masz aktualnie, dołóż trochę pieniędzy i kup coś z ryzenem. 600 zł za i7-3770K to czysta januszerka ze strony allegrowiczów…

Cześć,

Pewnym sensie @anon7248146 ma racje ale z sarkazmem przesadził :stuck_out_tongue_winking_eye: .

Więc tak .
Możesz w nim wymienić cpu na i7-3770, pamięć ram na 8GB DDR3 1600MHz. Jeśli ci wystarczy to dobrze ale i tak między czasie trzeba będzie zbierać na coś nowszego a w tym przypadku (prawdopodobnie) taniej wyjdzie przesiadka na Ryzen itd.

W moim przypadku jest podobnie (specs, mogę podać jeśli zapytasz ).
Nie chce w niego inwestować za dużo bo i tak zmienię mobo itd.

To co posiadasz to już stara technologia. Aby miało to ręce i nogi należałoby zmienić procesor i pamięci RAM. Pasują do twojej płyty procesory i7, ale ja poleciłbym np. i5-2500K. Dobry procesor z możliwością ewentualnie podkręcania. Ram wymienić musiałbyś na przynajmniej 2x4 GB w prędkości 1600 Mhz. Co do cen to się nie orientuję w tym. W grę w zasadzie wchodzą tylko używane części. Co do gier to grafika nawet da rade, ale wąskim gardłem będzie procek, ram, płyta raczej ze średnio wydajnym chipsetem. Sprawa jest do rozważenia, bo części zapewne da się tanio wymienić, ale skok wydajnościowy może być niewielki. Procesor 3770K (cena będzie duża) raczej brak sensu na taki upgrade.

… tak tylko wtedy idziemy w kłopoty z lepszym chłodzeniem + ew. płyta nie wiadomo na ile pod OC dobra :wink:

… sarkastycznie ok :slight_smile: , jasne wszyscy wiemy, że i7 dałaby radę, ale z racji cena + wiek platformy średnio się to trzyma. Niestety, Ci siedzący na starych intelach sa w kropce - brak taniego upgradu. W pewnych przypadkach jakaś super płyta +16 GB RAM może być argumentem za siedzeniem, ale tu niezbyt…

Sam decyduj. Patrz na wykres (myszą)
https://www.jaki-procesor.pl/lga-1155