Procesor pod mPGA479M

Witam forum. Tak jak w tytule chciałbym zapytać jaki procesor polecacie pod mPGA479M? Bo ten co mam obecnie zaczyna się dławić i chciałbym dopytać o tani i jako tako dobry zamiennik procesora pod to gniazdo. Dla informacji laptop to HP Compaq nx6310.

Nie wiem jaki masz obecnie procesor ale niezależnie co by tam było, to i tak jakakolwiek zmiana w tym przypadku nie ma sensu. Spod jakiego kamienia wyjąłeś ten komputer? :grinning: Wymień cały komputer na nowszy, serio. Pewna epoka się już skończyła, takie komputery to są już niezdane do użytku, a na retro jeszcze zbyt młode.

Kwestia tego że mój główny komputer poszedł się walić na łeb na szyję. A ten mi Złomek jeszcze mi działa. Prawdopodobnie na nowy rok jak odłożę sobie kasę będę składał nowy komputer więc przez ten okres chciałbym mieć maszynkę do jakiś starych gierek. Więc mi po prostu zależy na tanim upgrade procka.

Napisz jaki procesor masz tam obecnie zainstalowany.

Pentium m 420

Sory gafę zrobiłem Celeron m 420

Przez to że coś czytałem że pentiumy niby można wsadzić na ten socket to mi się zaczęło walić na deklu hah

Info z Wikipedii:

Istnieją trzy wersje tego gniazda elektronicznie niekompatybilne, ale wizualnie identyczne:

Wygląda na to, że u Ciebie jest ta trzecia i możesz zmienić procka na jakiegoś Pentium Dual-Core Mobile albo nieco lepszego Core 2 Duo Mobile. Teoretycznie najlepszym co powinno wejść do tego slotu jest Core Duo T2700 - zerknij tutaj na możliwe opcje rozbudowy CPU. Zawsze jednak układ chłodzenia może ograniczyć możliwości rozbudowy, no i koniecznie pasta do wymiany na CPU. Dalej natomiast uważam, że taka modyfikacja nie ma sensu. Jeżeli jednak się zdecydujesz to dostęp do układu chłodzenia i wymiany CPU jest w tym modelu pod klawiaturą:

No wsm chłodzenie to kawałek miedziuchy poprowadzony do wentylatora/wiatraczka

A dobra bo edytowales. Kwestia że raczej po prostu sam procek chciałem wymienić i nic więcej bo nie chce inwestować w nic więcej.

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-2-duo-t2400-2x1-833ghz-sl8vq-10441921013?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=freelisting&srsltid=AfmBOoq3NK51i8pUWqgkIZbdYehMcQm76g7g7ocrX_MY6wj536CVtmb_I_w

To chyba ten wsadzę bo „wydajny” jeśli można mówić o wydajności w przypadku takiego sprzętu, dostępny i cenowo nie najgorszy.

@Narv chyba że masz inną opinie. To z chęcią do niej się przystosuje

Taniej i trochę szybszy:

Dobra i ten na pewno będzie git?

Pytam bo po prostu oferta bez opisu. To trochę podejrzane jest dla mnie.

Stan bardzo dobry, w razie czego masz Allegro Protect. Natomiast jak zapłacisz kartą to dodatkowo dochodzi chargeback.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.