Procesor pod socket lga 775

Siema jak w temacie poszukuję procesora pod socket lga 775 ! min 4 rdzenie

Podaj model płyty głównej i ile chcesz wydać.

Do 200 zł

Płyta główna
HP DC7700 404675-001 DDR2 775 GWFV

Może być loteria z uruchomieniem 4 rdzeni na tej płycie.
Jaki masz obecnie procesor?
Intel Core 2 Duo E7600 by Ci odpowiadał? Dosyć wydajny jak na 2 rdzenie i tani - około 25 zł z wysyłką.

Zależy mi na 4, ponieważ chcę zacząć nagrywać gry i z czasem zakupię nowy komputer :slight_smile:

A jaki masz obecnie procesor? Kiedy chcesz kupić komputer?

Intel Pentium D CPU 3.00ghz 3.00 ghz

Wakacje :wink:

Intel Core 2 Duo E7600 i tak jest ze 3 razy szybszy niż twój Pentium D 3,0
Radzę nie szaleć i nie pakować tu za dużo pieniędzy tylko dołożyć do nowego w wakacje.
A jeśli chodzi o 4 rdzenie to niech ktoś inny się wypowie, bo ja nie wiem co tu pójdzie.

E8400 3.00Ghz/6MB będzie lepszy od E7600 a stoi 9,90 zł
plus wysyłka 7,90 na aledrogo, wymieniłem w blaszaku HP, idzie jak
przecinak :wink:

edit

XEON,y tez masz pod Socket 775, ale czy zasilacz wyrobi, w blaszaku
nie ryzykowałem gdyż ma tylko 240 wat, typowy biurowy HPek.

A ta płyta obsługuje FSB 1333?

Tak, ja mam HP DC7600, teraz dzieciak śpi, odpaliłbym AIDE,
lecz pamiętam że pokazywało 1333, w tym blaszaku dałem
właśnie E8400.

Mój zasilacz ma 450 W

Rozważałeś jakiś zewnętrzny rejestrator (grabber), przechwytujący obraz z wyjścia karty graficznej?

Taki grabber to jednak wydatek kilkuset złotych - mówiąc o czymś porządnych do czego chociaż istnieją sterowniki. Chyba jednak taniej wychodzi kupić tego procka. Choć to i tak sztuka dla sztuki.

1 polubienie

Dołączam się do pytania. Mam płytę główną Asus p5gc-mx/gbl i obecnie mam intela e7500 i zasilacz 450W. Jaki jest najlepszy procesor na ten socket który będzie pasował do mojej płyty głównej?

To płyta na chipsecie P945, natywnym pod C2D był P965. W twoim wypadku modernizacja nie ma sensu. Co prawda wybrane modele Core 2 Quad działają, ale ponieważ płyta nie obsługuje FSB 1333MHz procesor działałaby na obniżonych taktowaniach (FSB 1066MHz).
Co do autora, to jego kolejny wątek na ten sam temat Jaki procesor do tej płyty głównej? Jedyna sensowna droga modernizacji to zmiana podstawki. Za niewiele ponad 300zł możesz kupić płytę z procesorem X4 i 8GB RAM już DDR3 http://forum.benchmark.pl/topic/257505-sprzedam-kilka-podzespołów-pc/