Procesor podkręcanie

Mam zamier podkrecac procesor intel core i7 2600k 3,4Ghz chlodzenie fabryczne.Czy warto podkrecac procek?? Jesli tak to o ile Mhz z tym chlodzeniem fabrycznym?

Tak, podkręcać warto, tutaj całe OC to podniesienie mnożnika procesora, ale jeśli liczysz na więcej FPS w grach to na razie odpuść sobie, masz fabryczne chłodzenie, po co wygrzewać nowy procesor. OC może spowodować, że procesor zakończy swój żywot trochę wcześniej (chociaż nie koniecznie), ale na twoim miejscu poczekałbym do okresu kiedy ten procesor już nie będzie dawał sobie rady tak dobrze jak teraz, w miedzy czasie dokupił dobre chłodzenie.

A jeśli koniecznie chcesz bawić się w OC już teraz to podnoś mnożnik o 1 i sprawdzaj temperatury procesora. Kręć go aż do momentu kiedy temperatury będą za wysokie.

Możecie poszukać dla mnie najefektywniejsze chłodzenie do tego procesora na allegro. Cena niewchodzi w gre ^^

Wg mnie powinieneś wybierać z tych chłodzeń, są najlepsze w stosunku cena/jakość na procesory s1155:

Akasa Venom lub Scythe Yasya

Trojan^^ ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.