Procesor pomocy

Dzięki pomożesz z tym powyżej

Nie jestem specjalistą, ale z mojego punktu widzenia brałbym raczej pod uwagę athlona 200ge / ryzena 2200g bez karty i tylko integrę na start. Wyznaję zasadę, że lepiej wybrać coś na gwarancji i z możliwością taniego podrasowania niż pchać się w bardzo stare podzespoły. te 660, płyta do prcka mogą działać latami lub po miesiącu paść.

ok wielkie dzięki

a gdybym chciał wybrać jakiegoś intela procka to q9550 czy jakiś serwerowy jeśli serwerowy to e jaki

Polecam zobaczenie tego linku, to iż ktoś mówi, ze taki procek “da radę”, to nieznaczy, że da radę jak Ty po schodach, a nie Twoja 90 letnia babcia. 200Ge to low enw, procesor biurowy, te bardziej uniwersalne wyciągają po 8-9000 a kosztują 400-600zł…wiec to nie “serwerowe” cuda. Wszystkie quady, xenony (xenony w sumie są praktycznie = quadom) na 775 lub i3 2x/3xxx to 10 letni złom. Ostatecznym id esperackim krokiem jest i5 na 2xxx, ale to też dziad i za athlona zapłacisz 80zł więcej 150 vs 230.
procek może 10 wytrzyma, ale za płytę i kartę (:wink: )nie ręczę, wiec w koszty xenona+płyta+ 660 wpisz pozycję naparwy 200zł. :wink:

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Quad-Q9550-vs-AMD-Athlon-200GE-vs-Intel-Xeon-E5440/1049vs3325vs1235

a póżniej tego 200ge na co miałbym wymienić ?

Na to co będzie tanio, a ze zintegrowaną (znośną) grafika są 4/4 ryzen 2200g lub 4/8 2400g, dodatkowo masz aż po ryzeny 7z 8rdzeni/16 wątków. W praktyce jakieś używany procek tanio dostaniesz za kilka lat. Wpisz sobie amd rodzina Ryzen. To oczywiście tylko moja sugestia, możesz kupić “modowanego xenona” za 50zł, ale jestem strachajło żeby polecać ak wiekowe rozwiązania i brac odpowiedzialność, że podziała 2-3 lata i zadowoli :wink: