Procesor pomocy

Witam serdecznie potrzebuje pomocy w wyborze procesora zastanwiam się między i3 2120 ,a q 9550 lub jakiś procesor e ,słyszałem że te serwerowe e są lepsze od qadów , komputer będzie służył głównie do cs’a

W ogóle podaj mi nazwę płyty głównej, to oblukam co można wsadzić do tego potwora :joy:

Żaden z nich, chcesz tanio i dobrze, to składaj na athlonie 200 lub ryzenie 2200g.

On, wnioskuje, nie ma płyty, tylko ogląda zestawy z pewnego portalu “komputer do gier, proceros4 rdzenie, grafika2 giga(gt 710:P), 999 zł”

Jeżeli nie zakupiłeś płyty głównej, to oczywiste - bierz AMD…

Nie mam płyty ale bądźmy poważni i proszę sobie ze mnie nie żartować nie jestem na tyle głupi by patrzeć na takie oferty

A dokładniej jaki procesor amd i jaka karta graficzna resztę sam znajdę

Możesz mi pomóc ?

Tak pomogę, tylko podaj do ilu PLN.

Nie bierz tego osobiście, ale rzuciłeś anzwy 10 letnich procesorów, to strach mnie obleciał :wink:
A zestaw minimum do giet to:
Ryzen 2200G (Wega zintegrowana wystarczy do wszystkich gier w low, (w cs go to z 80-100 pewne) 450 zł
2x4 GB Ram 3000MHZ 300zł
Płytka (bez kręcenia!) A320 ~250 zł
Dysk 240 SSD / 1 TH HDD 150 zł
Zasilacz Bronze 350 w 120 zł noname 60 zł (epiej beonze)
obudowa dowolna, najtańsza ok 70 zł

Jeśli chodzi o kartę to wydaję mi się ,że jakoś 200 ,bo po tyle chodzą gtx 660 ,a co do procka to tak ok. 100 zależy co polecisz .Wystarczy mi 100 fps na 1080 p z wysokimi detalami .Przynajmniej po tyle fps widziałem na yt i3 2120 gtx 660

nie na mój budżet a obudowe i zasilacz już mam ,zasialcz to jakiś silentiumpc 600 w i obudowa to siletiumpc rg4t

to ma być tylko do csa i może lola

Hehe, no nie wiem.
Zaraz spróbuje znaleźć jakiś zestawik na allegro/olx

Taniej nic lepszego nie znalazłem

1 polubienie

może być z używek oczywiście haahha

Rozumiem, w takim razie powiem szczerze, dozbieraj i weź athlona. Możesz kupić sobie i5 2400 za 150 zł lub modowanego xenona za 50. Tylko to ma 10 lat, jest to zabytek, który w każdej chwili może się rozlecieć i wydasz na wymiane nieprodukowanych od lat płyt. Dodatkowo nic już nie zmodernizujesz, ergoz a rok-dwa nie spełnisz wymagań uzywko od nowa będziesz skupował.

1 polubienie

wydaję mi się ,że gtx 660 będzie odpowiedni ,tylko co do procka nie mam pewności i nie robi mi rożnicy czy on będzie miał 10 lat bo za około 2 lata i tak przesiądę się na inny komp bo wyjeżdżam do usa

a apropo tego athlona to ile bym miał fps i jakiego musiałbym wybrać ,bo jeśli chodzi o amd to ciemny jestem ,intel to bardziej hehe

pomożesz marcin ?

Płyta MOZE BYĆ jest do dupy i spowodować… spadek wydajnosci kart, to archeologia wiec nie zagłębiałem się :wink: Z tego mi się wydaje to płyta ma jeszcze tylko PCIE x16 v2, czyli 64 Gbit/s (8 GB/s) a karta powinna być pod pcie v3 podpinana ma: Memory Bandwidth (GB/sec) 144.2.

Co do AMD, tu amsz najbardziej budżetowy set. Jest drożej, ale i bezpieczniej (gwarancja ) i bardziej perspektywicznie (za 2 lata wymienisz procek i dodasz zewętrzna karte) https://www.youtube.com/watch?v=vhxL2_r0I2A

marcin20000 to co polecasz . Możesz mi dać jakąś propozycje 1.tego procka z amd 2. amd +karta 3. coś z intela ,jakiś q9550 albo jakiś serwerowy e