Procesor quad czy duo, co wybrać?

Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz czy Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz co sie bardziej oplaca tak patrzac rowniez w przyszlosc cena praktycznie ta sama

Jeśli jesteś grafikiem bierz Quada. Do domowych zastosowań będzie lepszy Core 2 duo, ale E8400. Jest o 50zł. tańszy od E8500, a wydajność ta sama. :wink:

Ja bym brał Quada może wolniejszy ale zawsze to 4 rdzenie.

C2D E8400 jak napisał kolega wyżej, też się nad tym zastanawiałem i dobrze wybrałem, Quady są na razie za drogie przy tym samym zegarze co C2D żeby się w nie ładować.

ja właśnie mam quada q6600 i szczerze powiem że jest bardzo dobry-nie zauważyłem najmniejszych problemów.temperatura też jest non stop niska:)

czyli np C2D e8500 jest szybszy niż C2Q Q6600 ??? chodzi mi o wydajność w grach

w grach napewno szybszy . ogólnie lepiej brać e8400 , chyba ze jesteś grafikiem :smiley:

wydajniejszy jest Quad ale nie potrzebny Ci na pewno do gier i e8500 sobie świetnie poradzi. A po za tym ten c2d jest w 45nm a quad 65nm czyli mniejsze podkręcanie.

tak nawiasem mowiac to i tak kupuje e7200 ale chcialem tak z ciekawosci poznać wasze zdanie na ten temat :slight_smile:

Jak podkręcisz e7200 to wydajnoscią spokojnie dorówna e8400

no i dla mnie juz e8400 za dużo kosztuje

No to masz jasną sytuację: e8400 do gier i zwyczajnych zastosowań, quad do obróbki grafiki/filmów i specjalnych programów wykorzystujących 4rdzenie(na razie nie gry, co będzie za rok to się zobaczy, ale wtedy dzisiejsze quady nie będą już takie dobre).

Co do decyzji by kupić e7200 - imo trafiona.

Himmak5g , wydajnością może dorówna, ale niepodkręconemu e8400, ale e8400 się kręci, więc e7200 podkręcone spokojnie nie dorówna podkręconemu e8400.