Procesor sie grzeje

Witam na początku podam moje specyfikacje:

AMD Athlon 64 x2 4200+

płyta gigabyte M61SME-S2

1GB Ram samsung

250GB dysk Seagate

Nvidia geforce 8400GS

Zasilacz FEEL 350w

Problem polega na tym iż procesor ma bardzo wysokie temperatury,zmieniałem cztery razy paste i nic się nie zmieniło,gdy siedzę w internecie temperatury przekraczają 56 C kiedy nigdy tak nie miałem,zawsze miałem 20-25C na tym procesorze lecz gdy gram w gry to temperatury podskakują do 130 C i komputer sie poprostu wyłącza i muszę go włączyć ponownie.Mam chłodzenie boksowe od AMD, paste którą używam jest Revoltec Thermal Grease dodam jeszcze że na tym procesorze miałem max 42 stopnie w urzyciu,testowałem go w programie OCCT i nawet nie po 2min komputer się wyłączył.

Zna ktoś na to rozwiązanie ?

chłodzenie jest przymocowane dobrze do procesora? nie ma luzów? box musi być solidnie przymocowany

Nie podkręcałeś procesora ani nie zmieniałeś nic w biosie? Zresetuj bios bateryjką, włącz ustawienia fabryczne. Jeśli to nic nie da to zainwestuj w porządne chłodzenie możliwe że chłodzenie boxowe już nie wyrabia. Lub procesor jest na wykończeniu.

Polecam

http://allegro.pl/arctic-cooling-freezer-13-bardzo-cichy-intel-amd-i3061455380.html

Chłodzenie jest dobrze przymocowane w ogóle się nie rusza,a chłodzenie jest dobre bo jest nowe,ustawienia w biosie też ustawiałem na fabryczne i nic nie dało.

Chyba wymiana chlodzenia będzie potrzebna.

Chłodzenie: http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-l … 18100.html

Te chlodzenie jest wydajne.Jak to nie pomoże to będziesz musiał wymienić procesor.

Pozdrawiam.

Zasilacze Feel są na czarnej liście.

I i II (o III można powiedzieć że jest to już zasilacz).

Czyli winowajca takich temperatur jest zasilacz? dodam jeszcze że odleciały mi kondensatory na płycie głównej to też może mieć coś wspólnego z temperaturami?

■■■ ?! Kondensatory ci powypadały a ty dalej z kompa korzystasz?

tak.i to może być od tego że mam takie temperatury ?

Szykuj się na zmianę płyty głównej, radziłbym ci nie korzystać z komputera bo jeszcze możesz coś spalić itp.