Procesor się przegrzewa podczas grania w "lepsze gry"

Jestem nowy, więc jeżeli zły dział proszę przenieść.Oto mój problem.

W grudniu po zakupie komputera śmigało wszystko fajnie (gears of war itp. na maxie), a teraz ten ostatni miesiąc po około 20 minut grania w CoD 4 lub Devil May Cry 4 komputer się nagrzewa ( procesor najbardziej, czasem dochodzi do około ~100 * :open_mouth: , dodam że przy graniu w Devil May Cry 4 w komputerze coś piszczy i to tylko grzeje się na grach, bo normalnie użytwkowując takiego czegoś nie ma :). Chcę teraz oddać do serwisu żeby zmienili mi tą “paste”, możliwe że to przez to się grzeje ? btw. na kompie mam jeszcze plomby, więc nie mam jak otworzyć nawet. Help me :(.

skrin :slight_smile:

grzejesiwt4.jpg

Ale tu procesor raczej nie grzał się. Sprawdź jak wygląda jego temperatura podczas obciążenia programem typu SuperPI, Orthos itp. Co do grzania się grafiki, niech w serwisie oczyszczą komputer z kurzu. Jeżeli Masz trochę wolnych funduszy, to niech założą dodatkowe wentylatory do obudowy, aby poprawić przepływ powietrza w środku.

jaka karta?

no właśnie jutro do nich idę, bo już nie wstrzymuję ^^.

GeForce 8600 Gt 256bit/256ram

Jest to zapewne karta z pasywnym chłodzeniem, czyli bez wentylatora. Jeżeli to prawda, to dodatkowe wentylatory są tu bardzo wskazane.

Jeden na przód obudowy (na dół), aby zasysał chłodne powietrze. Drugi na tył (pod zasilacz), aby wyciągał nagrzane powietrze.

a ile to w sumie kosztuje ? btw. teraz szukam karty graficznej nowej pod gry do ~700 zł ^^

topik --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=266148

może odrazu bym z tym kupił ?

btw. zaraz to stestuje którymś z tych progsów i dam skrina :slight_smile:

Hm stestowałem oboma programami i po zakończeni na (32M) nie wiem co to w ogóle, pojawił się plik data z numerkami -.- ocb ?

Chodziło oto, abyś sprawdził temperaturę procesora, gdy procesor działa pod obciążeniem. Temperaturę sprawdź np w Evereście.

fullali5.jpg

Jak na ten komputer ^^ to IMO jest normalna (niekiedy na grafie wskoczy o +1*) to teraz nie wiem gdzie może być problem, kurz ?

double post, sry :

Dość dużym problemem jest temperatura płyty głównej. Zamontuj te dodatkowe wiatraki oraz przesmaruj na nowo pastą termoprzewodzącą radiator na chipsecie. No i oczywiście usuń kurz, jak jeszcze jest.

mam plomby i nie mogę otworzyć, jutro zaniose im to do servisu niech robią.