Procesor się przegrzewa

Witam.

Od jakiegoś czaszu przegrzewa mi się procesor, dodałem nowy, wiatraczek pomogło ale nie na długo, komputer jest pozbawiony kurzu, pasta TITAN innej w moim mieście nie było, chłodzenie boxowe. Teraz gdy mam wlączoną operę i jedno okienko czyli tworzenie tematu procesor ma 41-44°C gdy gram w gre na facebooku może mieć nawet 80°C. Na google chrome podczasz oglądania live na twitchu może mieć aż 110°C. Grając w DayZ komputer wyłącza się po jakiś 3-5min.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+

jak go czysciles paste wymieniles?

moze na obudowe zainstaluj dodatkowy wiatrak, zawsze to lepszy przeplyw powietrza.

Pasta wymieniona, czyszcznie normalne z kurzu, pasta wymieniona chyba przedwczoraj. Właśnie nowy wiatraczek jest w obudowie, i to troche przeszkadza i chce się go pozbyć.

może chłodzenie boxowe zamień na jakieś porządne

moim zdaniem pasta może być zle nałożona,a pasta nie zbyt dobra

Zamierzam zmienić chłodzenie, ale czy to jest tego winna? Przez 2 lata wszystko było normalnie a temperatura podczasz grania wynosiła 37-40°C

Dodane 01.06.2013 (So) 16:25

Niedawno wszystko było ok.

moim zdaniem to wina chłodzenia że się przegrzewa ,ja bym nałożył inną pastę na procesor

Sprawdz jeszcze czy radiator dobrze przylega do płyty głównej.

Ok. spróbuję choć niedawno właśnie było ok. A właśnie użycie procesora nie ma nic wspólnego? Bo z uruchomionym programem DayZ commander, uzycie ma 80-95%

Przylega dobrze.

jak jest tak obciążony to chłodzenie nie wyrabia

Czyli nowe chłodzenie? Polecasz jakieś?

zależy jaki masz budżet

Jeszcze istotna sprawa, kiedyś grałem w loadout’a i na moim profilu się przegrzewał a na innym już nie, możliwe że to przez jakiś program szpiegowski lub inne /cenzura/.

Kolego, a jak w sklepie w Twoim mieście byłby tylko smalec, to też byś go użył?! Stosujesz jakąś “badziewiastą” pastę i się dziwisz, że masz wysokie temperatury. Co to w ogóle za argument?! W “naszych czasach” czyli w dobie sklepów internetowych chyba nie jest problemem kupienie dobrej pasty termo-przewodzącej? Kup np. pastę Zalmana ZM-STG2 i będziesz miał po kłopocie.

http://www.ceneo.pl/4378886

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te … ona-druga/

cyt. z artykułu PCLab:

http://pclab.pl/art24195.html

btw. …zastanawiające jest z jaką beztroską ludzie podchodzą do swoich komputerów, “pakując” w nie różne śmieciowe podzespoły, akcesoria.

A więc, z tą pastą ostatnio się nie przegrzewał, przegrzewal sie tylko na moim profilu.

Ja przez tydzień korzystałem z “pasty” marki Winiary i nie były tak źle 53C w stresie zaraz po nałożeniu i 60C po tygodniu wygrzewania, później wymieniłem na revoltec diamond (bo była tania).