Procesor się przegrzewa


(Ikercasillas51) #1

Witam.

Od jakiegoś czaszu przegrzewa mi się procesor, dodałem nowy, wiatraczek pomogło ale nie na długo, komputer jest pozbawiony kurzu, pasta TITAN innej w moim mieście nie było, chłodzenie boxowe. Teraz gdy mam wlączoną operę i jedno okienko czyli tworzenie tematu procesor ma 41-44°C gdy gram w gre na facebooku może mieć nawet 80°C. Na google chrome podczasz oglądania live na twitchu może mieć aż 110°C. Grając w DayZ komputer wyłącza się po jakiś 3-5min.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+


(s-p-i-n) #2

jak go czysciles paste wymieniles?

moze na obudowe zainstaluj dodatkowy wiatrak, zawsze to lepszy przeplyw powietrza.


(Ikercasillas51) #3

Pasta wymieniona, czyszcznie normalne z kurzu, pasta wymieniona chyba przedwczoraj. Właśnie nowy wiatraczek jest w obudowie, i to troche przeszkadza i chce się go pozbyć.


(s-p-i-n) #4

może chłodzenie boxowe zamień na jakieś porządne


(Marcin1025) #5

moim zdaniem pasta może być zle nałożona,a pasta nie zbyt dobra


(Ikercasillas51) #6

Zamierzam zmienić chłodzenie, ale czy to jest tego winna? Przez 2 lata wszystko było normalnie a temperatura podczasz grania wynosiła 37-40°C

Dodane 01.06.2013 (So) 16:25

Niedawno wszystko było ok.


(Marcin1025) #7

moim zdaniem to wina chłodzenia że się przegrzewa ,ja bym nałożył inną pastę na procesor

Sprawdz jeszcze czy radiator dobrze przylega do płyty głównej.


(Ikercasillas51) #8

Ok. spróbuję choć niedawno właśnie było ok. A właśnie użycie procesora nie ma nic wspólnego? Bo z uruchomionym programem DayZ commander, uzycie ma 80-95%

Przylega dobrze.


(Marcin1025) #9

jak jest tak obciążony to chłodzenie nie wyrabia


(Ikercasillas51) #10

Czyli nowe chłodzenie? Polecasz jakieś?


(Marcin1025) #11

zależy jaki masz budżet


(Ikercasillas51) #12

Jeszcze istotna sprawa, kiedyś grałem w loadout’a i na moim profilu się przegrzewał a na innym już nie, możliwe że to przez jakiś program szpiegowski lub inne /cenzura/.


(Ja$) #13

Kolego, a jak w sklepie w Twoim mieście byłby tylko smalec, to też byś go użył?! Stosujesz jakąś “badziewiastą” pastę i się dziwisz, że masz wysokie temperatury. Co to w ogóle za argument?! W “naszych czasach” czyli w dobie sklepów internetowych chyba nie jest problemem kupienie dobrej pasty termo-przewodzącej? Kup np. pastę Zalmana ZM-STG2 i będziesz miał po kłopocie.

http://www.ceneo.pl/4378886

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te … ona-druga/

cyt. z artykułu PCLab:

http://pclab.pl/art24195.html

btw. …zastanawiające jest z jaką beztroską ludzie podchodzą do swoich komputerów, “pakując” w nie różne śmieciowe podzespoły, akcesoria.


(Ikercasillas51) #14

A więc, z tą pastą ostatnio się nie przegrzewał, przegrzewal sie tylko na moim profilu.


(sadaj72) #15

Ja przez tydzień korzystałem z “pasty” marki Winiary i nie były tak źle 53C w stresie zaraz po nałożeniu i 60C po tygodniu wygrzewania, później wymieniłem na revoltec diamond (bo była tania).