Procesor się przegrzewa

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem na moim komputerze że zaczyna przycinać wszystko co związane z wtyczną Flash. YT na 480p nie wyciąga ale wcześniej dawał radę. Popisałem trochę na innych forach no i nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego. Po pobraniu programu Core Temp okazało się że procesor przy bezczynności (nic nie włączone oprócz tego progrmau) ma 90-95 stopni…(na dole screen) Chyba coś jest nie tak z nim. Wentylatory chodzą, czyszczony był, formata robiłem. Wspomnę jeszcze że przy oglądaniu YT na 480p użycie proceora wstrasta na 100%. Co zrobić z tą wysoką temperatura??

 

ebd92d8d411d1.png

I jak masz boxsowe nie wymieniane chłodzenie od zakupu procka.

Kup Jakieś chłodzenie aha napisz jaką masz płyte główną i procesor.

To ci dobiorą odpowiednie chłodzenie

Oczywiśćie kolega kozak też ma racje

Chłodzenie mam boxowe od intela, ostatnio ściągałem aby przeczyścić i nie wiem czy dobrze zrobiłem ściągając je i nie wymieniając od razu pasty. Płytę główną mam Gigabyte 945GCMX-S2 a procesor Intel Pentium Dual CPU E2160.

 

Oczywiście błąd, ściągasz chłodzenie,porządne czyszczenie i dajesz nową pastę.

Tak wysokiej temperatury żaden proc nie przeżyje, więc program pokazuje głupoty. Co trzeba zrobić to już zostało napisane.

Możecie jeszcze doradzić jaka pastę kupić? Nie za drogą

Np: MX-2 lub obojętnie jaką, byle była świeża i poprawnie nałożona na CPU.

Stara można usunąć spirytusem? A nowa na nałożyć tylko na procesor w kształcie “X”?

Masz mnóstwo poradników w necie jak poprawnie nałożyć pastę.

Zrobiłem, wszystko śmiga! Temperatura 35-50 stopni :slight_smile: