Procesor skacze internet muli

Internet muli strasznie strony sie strasznie długo otwieraja choć nie wszystkie. Użycie procesora tylko z włączona operą jest koło 80 % i skacze. Czy spadki Cpu i wzrosty to normalne(od skrajności 5 - 100% w przeciągu chwili i nic nie robieniu na kompie)?

Może logi się przydadzą:

wejdź w panel sterowania i podaj prędkość procesora jaką tam wyczytałaś. Następnie włącz menadżera zadań i wejdź w zakładkę procesy i podaj nazwy procesów które najbardziej zużywają procka (pisz tylko te powyżej 30%). Nie muszą być wszystkie ale chociaż część.

prędkość 1.66 GHz(jęśli to to:)) A procesy to tylko opera ma dużo 70 w zwysz( bo skacze) i system bezczynnościowy powyżej 50 i pojedyńcze jaieś z 3 procesy (nie więcej niż 3 %) CZy to normalne że to tak skacze. Mam np włączony internet nic nie robie aprocęty się zmieniają?

hmm załóżmy ze masz celerona 1.66 GHz (celeron to chyba najsłabszy ogólnie z procesorów , a napewno z tych nowszych modeli ( pow . 2001 r.)

jednak nawet taki procesor nie powinien być wykorzystywany w takim stopniu

podaj jeszcze zasilacz jaki masz

Log czysty

więc wina opery. Poszukaj na Google coś o optymalizacji tej przeglądarki.

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (6.25 x 267) 2000+

A zasilacz niepamiętam ale chyba 300W. Ogólnie komputer jest troszke stary i nic jeszcze z nim nie robiłam ale zabiore sie. Ostatnio go rozkręciłam i jest tam troszke ciasno np. za zasilaczem jest umieszczony wiatrak od płyty głównej i dotego malutki strasznie. Więc musze powiększyć obudowe i wymienić co się da. Ale to stopniowo. Dzięki poczytam o tej optymalizacji.