Procesor słabo się podkręca

Wyjaśnijcie mi o co chodzi. Mam procesor AMD A8-7650K i u niektórych kręci się do 4.6Ghz u niektórych do 4.4 a u mnie jak tylko zrobię na 4.4 to komputer się wyłącza. 4.3 Jest bardzo stabilnie. Przełączam na 4.4 Crash i komunikat biosu (overclock fail. Settings has restored to default czy coś). To raczej nie jest kwestia chłodzenia bo czyściłem tydzień temu ok. komputer i przy 4.3 mam 66C (przy obciążeniu) max. Od czego to zależy i czy zrobiłem coś źle?

Płyta: MSI A68-HM GRENADE
ZASILACZ: BE QUIET SYSTEM POWER 500W
CPU: AMD A8-7650K (Kaveri)

Płyta nie ma możliwości zmiany napięć w biosie a jakakolwiek próba zmiany napięcia w amd overdrive kończy się niestabilnością albo wyłączeniem się komputera.

Moge zamieścić screeny z BIOSU jakie ja tam mam ustawienia OC

Krzem krzemowi nie równy. Nie ma sensu na siłę próbować bo ryzyko tylko rośnie a zysk znikomy lub brak zysku.

A ci “niektórzy” też nie mogą zmieniać napięć?

Mogą ale nie zmieniają: https://pclab.pl/art60135-13.html

Zysk nie koniecznie znikomy. OC Dodało kilka FPS w np. GTAV i poprawia wczytywanie terenu w fortnite.

Dodatkowo sprawiło że renderowanie w premiere pro jest krótsze. (niestety nie wiele)

Poza tym miałem taką ciekawą sytuację że windows po przeniesieniu się na windowsa 10 pro włączył w defenderze taką dziwną opcję chroniącą procesor przed atakiem (co znacznie obniżyło wydajność) i po podkręceniu przestało mi przycinać system (na szczęście to wyłączyłem)

Idiotyczne gry to procesor strajkuje.
Na A10-5800k gram w średnich i 1080p.
Procesor na 4,3 ale za to grafika na Extreme.
1013Mhz, pamięci 2133Mhz…