Procesor - SSE

witam!

mam procesor AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+ i przy instalacji niektorych gier pisze, ze ten procesor nie obsluguje SSE. w programie everest pisze, ze obsluguje IA SSE ale nie obsluguje IA SSE 2 i IA SSE 3. do nowszych gier ktore SSE jest wymagane?

mam zamiar wymienic ten procesor, wiem ktore obsluguje moja plyta glowna, tylko chcialbym sie dowiedziec, ktore z wymienionych procesorow maja takie SSE, ze beda dzialaly nowsze gry. ponizej zamieszczam ta liste i prosze kogos kto sie na tym zna o napisanie, na ktorym procesorze beda dzialaly nowsze gry, ktore wymagaja SSE, albo gdzie moge znalezc informacje na ten temat. oto lista tych procesorow, ktore mnie interesuja:

Thunderbird (0.18um) 100(133)/200(266)MHz FSB

Athlon (Thunderbird) 1.4G 100

Athlon (Thunderbird) 1.4G 133

Palomino (0.18u) 133/266MHz FSB

AthlonXP 1500+ 133

AthlonXP 1600+ 133

AthlonXP 1700+ 133

AthlonXP 1800+ 133

Athlon XP na pewno ma SSE możesz to łatwo sprawdzić Cpu-Z 1.33. A co się tyczy gier to sprawdż czy masz zainastlowany najnowszy directX.

mialem problem z odpaleniem gry emergency 4 - pisalem o tym w dziale “gry”. napisalem do supportu i otrzymalem odpowiedz, ze moj procesor nie obsluguje SSE. w programie cpu-z w “instructions” jest tylko MMX i 3DNow!. gdy probuje zainstalowac age of empires 3 pojawia sie komunikat: “twoj procesor nie obsluguje zestawu zaawansowanych instrukcji (SSE) wymaganego przez age of empires 3. instalacja zostanie przerwana”. z tego wynika, ze jednak nie obsluguje SSE co wydaje sie troche dziwne. czy wie ktos czy ktorys z podanych powyzej procesorow obsluguje SSE? gdybym chcial wymienic procesor na taki, ktorego nie ma na liscie, to musialbym wymienic plyte glowna, pamiec i zasilacz.

PS mam najnowszego directxa

Więc procek nie obsługuje SSE tajk jak pisałeś wcześniej.

Proponuje kupić Semprona. Są nowsze i troszke wydaniejsze… no i przedwszytkim łatwo dostępne. Ile masz kasy na procka?? Jaką masz płyte główną?? Szukaj procków na socket A.

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 22:24

A co do wymiany zasilacza musiałbyś napisać jaki masz. Pamięci, sądze że musisz wymienić (Twoje nawet jeśli DDR to i tak będą skutecznie ograniczać procesor który wymaga 333 MHz). Proc który podałem naprawde wyczesany :smiley:

mam plyte glowna MSI K7T turbo, problem w tym, ze nie obsluguje sempronow, wlasciwie to tylko te plyty ktore wymienilem powyzej. http://www.msi.com.tw/program/products/ … 100&kind=1

gdybym chcial inny procesor to musialbym kupic nowa plyte glowna, pamiec i zasilacz :confused: zasilacz 300W

żaden procesor amd nie ma obsługi SSE (amd ma tylko odpowiednik SSE) ma ją tylko procesor INTELa

:shock: skąd to wziołeś?

Pierwszy procesor z brzegu

Możesz mi powiedzieć skąd masz takie informacje?

Taki szczegół ale… Athlony XP mają instrukcje SSE zaimplentowane, może cchodzi Ci o SSE2 lub nowsze ?

MMX, SSE, SSE2 i SSE3 są technologiami opatentowanymi przez INTEL a AMD ma tylko ich odpowiedniki

zielonek :ok, ale działa tak samo i nazywa się tak samo… więc to raczej nie jest odpowiednik. Bo gdyby był nazwa powinna być inna (bo jak mówisz prawdopodobnie opatentował SSE intel).

Athlon jaka swoj patent ma 3DNow!

Potwierdzam, oto dowód :stuck_out_tongue:

11vx.gif

O tym wiem że tak Ci wyświetla ale

Ja widze 2 możliwości:

  • nie masz athlona xp

  • proc jest “lewy”

Jak już było napisane, każdy athlon xp ma sse.

Może coś z rdzeniem, być może ukruszony itp

lub jak wyżej

mam na 100% athlona xp, ale palomino a nie thoroughbred i w cpu-z nie pisze, ze jest sse jak na zalaczonym screenie.

benio google nie działa?