Procesor - temperatura, napięcia

Witam wszystkich,

Mój procesor AMD Athlon XP 2400+ (Thoroughbred-B) zawsze pracował z zegarem 2.0 GHz

Zmieniłem standardowe chlodzenie procesora (BOX) na jeden z modeli Spire…

stare chłodzenie

nowe chłodzenie

Po założeniu nowego chłodzenia podkręciłem procesor do 2.23 GHz

Vista zmieniła ocenę procesora z 3.1 do 3.6

Wskazania Everesta

Moje pytania do tego wszystkiego brzmią:

Czy temperatura procesora nie jest za wysoka? Jeżeli nie to jaka może być maksymalnie wysoka temperatura procesora?

Czy wentylator nie kręci za dużo obrotów na minutę? Co sądzicie o nowym chłodzeniu?

Czy napięcia są takie jakie powinny być czy coś jest nie tak?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

1: dobra jest. taka żeby Ci się nie spalił i chodził stabilnie.

2: to nie przeszkadza. szału nie robi , ale złe też nie jest.

3: ja nigdy nie odczytuje napięć z programów bo zawsze podają z błędem.

Ja mam AMD Sempron 2800+, 2GHz. Wskazania są podobne.Płyta 41 stopni, procesor 47, dysk 45…Też mam wątpliwości, czy temperatura nie jest zbyt wysoka…I jeszcze użycie procesora przy jakiejkolwiek czynności skacze do 100%.

u mnie w Viście też użycie procesora przy byle czym skacze do 100%… :expressionless:

Zła konfiguracja systemu i tyle, u mnie 100% jest tylko przy prime 95, grach, benchmarkach itp, normalnie przy odpalonych 8 programach w tle 1-6% i nie że ja nic nie robie (athlon xp 3200+).

że nasz otwarte 8 programów i obciążenie procesora wynosi 1-6%?

Chyba sobie żartujesz panie, a cóż to za procesor masz?

GÓWNIANY tak samo jak mój…

Jaki masz zasilacz, bo jeżeli Everest nie przekłamuje to napięcia są kiepskie. Szczególnie +12V

Nie powiedziałem jakich programów, miałem na myśli opere z 20 zakładkami, emule z 14 pobieraniami, tlena z gg, foobara grającego radyjko z netu, monitoring temperatur,napięc itp, lanchata i to sie nie liczy firewall + jakieś okienka explorera. A model procesora podałem i już ci wyjaśniłem na czym polega różnica - na konfiguracji systemu…