Procesor w wersji oem, co to znaczy?

witam, chce sobie kupić procka dwurdzeniowego pentiumika 2,8ghz z 2x1mb cache, (box) ale pisze , że w wersji oem - co to oznacza? Jaka jest różnica od normalnej wersji tego modelu procesora? Z góry thx za odp.

http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM w sumie chodzi o to, że w wersji OEM dostaniesz prawdopodobnie sam procesor w wersji BOX tzw. pudełkowej dostaniesz oprócz procesora certyfikat autentyczności i radiator wraz z wiatrakiem. Wersja OEM jest tańsza.

No to box czy oem? Box to procesor z chłodzeniem, a oem to sam procesor.

aha, czyli do takiego procesora musiałbym dokupić wiatraczek? czy coś jeszcze? Ile te dodatkowe rzeczy kosztowałyby mnie?

Złączono Posta : 14.06.2006 (Sro) 18:13

pomyliłem się, jest jednak bez box :-x

Prawdopodobnie musiałbyś dokupić cały układ chłodzenia czyli radiator i wiatraczek odzielnie lub w komplecie, a ile kosztuje, to pytanie do sprzedawcy w najbliższym sklepie komuterowym lub internetowym z elementami do komputerów (od klikudziesięcu do kilkuset złotych).

przeważnie jest jeszcze inna różnica (dosyć istotna) długość gwarancji, przy boxie zwykle sporo dłuższa. A co do kupna oddzielnego chłodzenia -> napewno będzie cichsze niz te suszarki które daje Intel :wink: Ja zawsze kupowałem wersje box -> wentylator i tak kupowałem inny.

pozdrawiam