Procesor za wysoka temperatura

Witam !

Otóż posiadam windows vista ;/

Od kilku tygodni zaczeło mi sie wszystko kopać a dokładniej to wszystkie gry podziałają chwilę a potem zaczynają się niemiłosiernie ciąć i nie wiem czemu.

Po tych jazdach zacząłem myśleć że to procesor i oto co odkryłem :

przy normalnym uzytkowaniu czyli poczta i stronki temperatura procka to 70-75 stopni a gdy włączę gre to po 5 minutach temperatura sięga 90 stopni…nie wiem czy to od tego ale moim skromnym zdaniem to temperature mam troszke za wysoką…co zrobić ?

Troszkę o kompie[laptop]:

Procesor Intel Celeron M CPU 440 1.9 ghz

894ram

ATI Radeon XPRESS 200M SERIES

Płyta główna

FUJITSU Siemens AMILO Li1718

Czekam na szybką pomoc…

Czy słychać, żeby wentylator na procesorze działał ?

Tak szumi jak zwykle…Laptopa mam już ponad rok i kilka tygodni temu zaczeło się chrzanić

neo66pl ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

moze sie zabrudziło coś - kurz, itp.

Ale myślisz że przez kurz może być nie tak ? i tak z nienacka by mi się zaczęło psuć ? bo mam 2 programy pomiarowe i obydwa tak samo pokazują.moze to wina tego czegoś co odczytuje temperature ale wtedy powstaje pytanie skąd te problemy z grami.

Moze da sie ustawic jakos granice chłodzenia w tej viscie i czy to cos da i nic sie nie popsuje ?

no przez zabrudzenie wentylator może wolniej albo w ogole nie chodzić więc nie chłodzi proca i stąd te wysokie temperatury

temperaturahj7.th.jpg

Tutaj screen z jednej z nich i wyobraźcie sobie że tam moge wstawic 90 #-o

moze wiecie jak z tym chłodzeniem sprawdzic moze cos sie przestawilo