Procesor zbyt mocno obciążony

Witam,

posiadam problem najwidoczniej systemowy, lecz boję się że sprzętowy. Otóż jako że są święta, wszystko się czyści i sprząta, więc ja postanowiłem odkurzyć komputer chociaż tego nie wymagał. Po skończeniu czyszczenia podłączyłem wszystko i ku mojemu zdziwieniu procesor zaczął pracować co najmniej dziwnie. Często w bezruchu, czyli bez żadnych zadań pracuje na 2/3%, przed czyszczeniem nie miało to miejsca, teraz każda gra, filmik, czy program zżerają jego zasoby i jest to odczuwalne. Przeczytałem już wiele forumowych rozwiązań, niestety żadne nie daje rezultatu, bo tutaj żaden program nie zabiera tych zasobów. Włączenie samego menadżera wywołuje pracę na poziomie 33-37 %, co jest niemożliwe. Żaden z tematów podobnych do mojego nie znalazł rozwiązania poprzez logi czy inne screeny, ale to jest potrzebne także proszę o wskazówkę, co mam wrzucić. Kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte, temperatura jest w porządku 27-30 stopni w spoczynku, czy drobnych zadaniach, podczas grania 40-42 stopnie. Nie miałem problemu z systemem czy komputerem przed tym czyszczeniem. Skanowane Malwarebytes Anti-Malware, dr web cure it, avastem, system regularnie czyszczony i naprawiany. Dysk nie wysypuje bad sectorów, jedynie błąd, który określają mianem poluzowanego kabelka.

Specyfikacja komputera:

Dysk fizyczny SAMSUNG HD103SJ (931 GB, IDE)

Karta wideo AMD Radeon HD 6800 Series (1024 MB)

Procesor AMD Phenom II X4 955 Processor, 3206 MHz

Płyta główna Asrock 870 Extreme 3, AMD 870 + sb 850 chipsets

4 GB RAM

Zasilacz OCZ stealth x stream 500W

Wykonany combofix, dysk w porządku, process explorer nie wykazuje nic nadzwyczajnego. Proszę o sensowne wypowiedzi.

Otwórz obudowę i jeszcze raz wszystko przedmuchaj powietrzem. Spróbuj wyciągnąć karty przedmuchać sloty i ponownie włożyć.

Dziękuje za odpowiedź, niestety to było już robione kilka razy, także proszę o inne sugestie. Boję się że to raczej problem sprzętowy, spowodowany tym że coś uszkodziłem/naruszyłem. Forumowe rozwiązania obciążonego procesora nie dają skutku, a gry generują użytek rzędu 80%, filmik na yt 40%, nie zdarzało mi się takie coś nawet przy najbardziej wymagających grach, czy 10 odpalonych na raz rzeczach, sprawa jest na prawdę dziwna.