Procesor ze spalonego komputera

Sprawa wygląda w ten sposób. Znajomy miał zestaw komputerowy. Pewnego dnia wszystko poszło. Po oddaniu do serwisu, tam panowie powiedzieli, że spalona jest karta grafiki, RAM i płyta główna. Ostał się dysk, napęd i procesor.

I tutaj jest moje pytanie - kolega ma do sprzedania owy procesor, jest to AMD Athlon XP 1800+. Tylko, czy - skoro pochodzi z takiego zestawu, który uległ awarii - nie będzie to strefiony zakup?

Procesor oni niby testowali przez 20 minut i chodził…

Jednak - czy wkładając taki procesor do innej konfiguracji może stać się tak, że spali się mój sprzęt, właśnie przez awaryjność procesora?

Jak uważacie - opłaca się taki zakup? (rozmawiajmy o sprzętowej stronie, nie o cenie)

Zasada jest taka jak procek chodzi na standardowych ustawieniach i nie ma problemów - należy uznać że jest dobry.

Osobną kwestią jest ile pochodzi.

Procesor który pochodzi ze spalonego sprzętu wcale nie musi byc uszkodzony czy też trefny, sam posiadałem kiedyś taki procesor i nie miałem z nim zadnych problemów.

Złączono Posta : 02.04.2006 (Nie) 15:51

Oczywiście przed zakupem sprawdź go u siebie jak się sprawuje, poddaj go licznym, testom itp. Skoro był sprawdzony w serwisie to nie obawiaj się ewentualnego spalenia swojego kompa.

No ja go nie chcę podkręcać. Będzie chodził na swoich standardowych ustawieniach. Tylko czy nie ryzykuję swoim sprzętem i czy z winy procesora może się on spalić…

Z reguły procek uszkadza się sam - nie ciągnie nic za sobą - ale różnie bywa.

miałem dokładnie trzy

lata temu identyczną sytuacje - procesor chodzi do dziś

andrzej071

No to wezmę go i potestuję…

Dzięki serdeczne za porady i opinie :slight_smile: