Procesor ze złączem Socket A

Mam pytanie. Jaki jest najmocniejszy procek na złącze socket a. Moja płyta obsługuje: Athlon, Athlon XP i Durona. Skąd można wziąć taki procek?

amd athlon 3200+ na jądrze Barton, można go kupić na allegro, ale musisz sprawdzić czy twoja płyta obsłuży takiego procka, inną sprawą jest jego cena - dość wysoka.

z http://www.allegro.pl

jaki masz chipset na płycie głównej albo jaki masz model płyty głównej?

Jaka?

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 19:54

mam chipset VIA a płyta MINT K7VM2

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 19:54

A dokładniej VIA KM266

http://allegro.pl/item252378623_athlon_ … arton.html

kupowanie tego procesora to bezsens bo za tyle kasy można kupić mobo CPU i RAM na AM2

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 19:58

twoja płyta obsłuży procesory o szynie FSB 200/266 czyli max athlon 2600XP działający z szyną 266FSB

Cytat: twoja płyta obsłuży procesor o szynie FSB 200/266 czyli max athlon 2600XP działający z szyną 266FSB.

Gdzie można go kupić?

na allegro ale ciężko dostępny

Napisz nam jaki masz sprzęt i ile masz kasy na modernizacje a my Ci coś doradzimy, do jakich celów używasz kompa?

Można go na allegro kupić, a dokładniej TUTAJ :slight_smile:

Mam procka Athlon 1.1 Giga Płytę główną MINT K7VM2 z chipsetem VIA, dysk 40 GB, nagrywarka i napęd DVD, 384 RAM i kartę graficzną ATI Radeon 9550

a ile kasy na modernizacje kompa?

Jaki masz zasilacz marka i moc ??

możesz kupic Athlona 1700+, najlepiej 0,13 µm. U mnie chodził 4 lata jako Athlon 2200+ (@1830GHz) przy standardowym napięciu i temperaturze (ok. 40). Zmieniłem tylko FSB z 133 na 166 MGHz. Ale nie wiem czy u Ciebie tak pójdzie…zależy jakie masz możliwości ustawień na płycie. FSB juz nie zmienisz, zależy jakie masz mnożniki (procek ma odblokowane)

to nie zależy od płyty a od odblokowanej magistrali w pracku, w przypadku starszych płyt lepiej kupić selekta z odblokowanym mnożnikiem (seria JIUHB)

i na mnożniku kręcić, co prawda podkręci się tylko proc, ale na pewno się podkręci (wydajność maszyny wzrasta bardziej przy zmianie fsb).

tak jak napisalem wcześniej o Athlonie 1700:

A więc wszystko zależy od płyty głównej :!:

Musi udostępniać mnożniki większe niż domyślny w tym procesorze czyli 11 :wink:

netis płyty na chipsecie VIA KM266 mają FSB od 100 do 133 MHz więcej nie wyciągniesz, w biosie nie ma opcji do O/C, FSB przestawiasz za pomocą zworki, to sobie nie podkręci.

No przecież cały czas piszę, że FSB nie ruszy. Jedynie zmiana mnożnika…jeżeli ta płyta nie udostępnia to pozostanie domyślne 1460MHz. Na mojej płycie mogę ustawić mnożnik do 18x, ale to jest trochę nowsza płyta (KT400).

Mam do dyspozycji 600 zł

Nie pamiętam firmy zasilacza, ale trzeba byłoby go wymienić bo ma 4 lata i zaczyna szfankować.

Za taką kaske to kupisz mobo (z VGA), RAM i procek.

Do czego używasz compka? Ile masz RAM-u? Czy za te 600zł chcesz kupić również zasilacz?

Athlon X2 3800+ lub 3000+

Foxconn A690G

512/1GB Corsair 667

Modecom MC-300ATX

Te kase chce wydać na procesor, RAM-y i jeżeli wystarczy to nowy wiatraczek, bo zbyt głośno pracuje.

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 18:02

Kompa używam głównie do grania, ale dość często używam go też do pracy