Procesor: Znikneły core i threads z i3

Nie wiem co się stało ale po włączeniu komputera zauważyłem ze muzyka czasem przycina, jakieś gry gorzej chodzą itp, postanowiłem sprawdzić procesor i zobaczyłem że mam 1 core i 1 thread (program cpu-z) w procku i3 2100 (powinno byc 2 core i 4 thread, do tej pory tak było) co mam zrobić?

Wrzuć tego screena z CPU-Z oraz z zakładki dotyczącej płyty głównej.

http://i.imgur.com/pNVJN2t.png

W menu start wpisz msconfig kliknij prawym i Uruchom jako administrator, karta Rozruch, Opcje zaawansowane…, zaznacz lub odznacz (zależnie jak jest ustawione aktualnie) Liczba procesorów, OK i uruchom ponownie system.

 

Jeśli domyślnie było zaznaczone to po restarcie sprawdź czy procesor jest poprawnie odczytywany.

Jeśli było odznaczone to wejdź ponownie w Opcja zaawansowane i odznacz Liczba procesorów, zapisz i uruchom ponownie system.

Przy okazji zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji 3706.

Tam mi wyszukuje tylko jeden proces, wczoraj bylo 4, pamiętam ze wczoraj cos tam zmieniłem, czy jak przywrócę system z parę dni temu powinno to wrócić? (coś tam pozmieniałem ze po resecie zniknęło)

 

@edit boje się aktualizować bios, kiedyś czytałem ze to nie dla tych średnio-zielonych, wole zostawić to na ostateczność

Nie pisałem nic o ustawianiu danej wartości tylko o tym by zaznaczyć lub odznaczyć kwadracik przy Liczba procesorów.

Racja, dziękuję za pomoc, wystarczyło odznaczyć po czym zresetować komputer, teraz można wybrać od 1 do 4 tak jak było wcześniej, zostawię to jednak odznaczone, czy może lepiej będzie zaznaczyć 4?

Domyślnie to pole jest odznaczone.

Przeczytałem o tym trochę i zrozumiałem ze jak jest odznaczone to wykorzystuje wszystkie (w moim wypadku) 4

 

Temat do zamknięcia.