Procesory Dwurdzeniowe to 64 bity?

Czy każdy procesor dwurdzeniowy jest 64 bitowy? Chce zakupić Windows 7, sprzedawca mi tłumaczy, że każdy procesor dwurdzeniowy wykorzystuje technologie 64 bitową w co za bardzo nie chce mi się wierzyć.

Mój procesor:

Intel Pentium E2140 @ 1.60GHz

Conroe 65nm Technology

Dane wyciągnięte z Speccy

ja mam procesor jednordzeniowy a działa mi system 64 bitowy :slight_smile: Sam byłem zaskoczony ale z ciekawości kiedyś ściągłem ubuntu x64 i zadziałało :o :smiley: tym bardziej byłem zdziwiony bo kupując lapka nawet na to nie liczyłem bo kupiłem najtańszy jaki był w sklepie :slight_smile:

O procesorach 64 bitowych to możecie pomarzyć. Większość dostępnych CPU to procesory 32 bitowe, jedynie posiadające rozszerzenie dla przetwarzania 64 bitowych instrukcji. To tyle teoria.

Ze specyfikacji wynika że E2140 posiada rzeczone rozszerzenia. Natomiast CPU to nie wszystko, co potrzeba by odpalić 64 bitowy system.

Pierwsze 64bitowe były athlony64, potem intel wypuścił kilka p4 które obsługują 64bity. Obecnie każdy procesor wyprodukowany po 2006 roku obsługuje 64bitowe systemy…

nie kazdy procesor dwurdzeniowy wykorzystuje system 64bit .system 64bit osiaga poprostu lepsze osiagi a windows 7 przeciez tez chodzi na 32bit

np. jaki ?

Dodane 27.04.2010 (Wt) 15:48

chyba tylko intelowskie celerony… których zakup mija się z celem.

Teraz zwykle tak,ale nie każdy,starsze wersje są tylko 32 bitowe,proc powinien być podpisany x64,aby się upewnić,czy proc obsługuje 64 bity poszukaj do niego specyfikacji,albo jeśli masz go w komputerze i chcesz się upewnić to użyj CPU-Z i w linii obsługiwanych rozszerzeń powinno ci się wyświetlić x64,albo x64T,za kilka lat problem sam się rozwiąże,nikt nie będzie robił 32 bitowych CPU i zastanawiał się,dlaczego system widzi mu 3,5 GB z 4 GB zainstalowanej pamięci - wszystko będzie 64 bitowe,pamiętam jak kilka lat temu wchodziły 32 bity,teraz nikt się nie zastanawia czy ma 16 bitowe programy,bo już się takich nie robi

http://www.techspot.com/review/53-pentium-e2140-e2160/

Gdybyś miał T2130 to miałbyś tylko 32 bity

Czyli na komputerku mogę instalować 32 bitowy system? Do gier ani nowszych aplikacji on nie będzie, raczej do pracy, filmów,i przeglądania internetu, XP ani Vista nie wchodzi w grę. Mam na 30 dni zainstalowaną wersje Home Premium od kumpla i nawet nieźle działa! Jest to 32 bity.

Napiszę jeszcze raz - drukowanymi: WYBÓR SYSTEMU (jego “bitowości”) NIE ZALEŻY TYLKO OD PROCESORA.

32bitowy system zainstalujesz na każdym komputerze. żeby zainstalować system 64bitowy musisz mieć obsługę instrukcji x64(w przypadku amd) lub EM64T(w przypadku intela), prócz tego musisz mieć sterowniki x64, z którymi często są problemy… Pierw upewnij się czy producent udostępnił takowe sterowniki…

Najlepszym sposobem, czy na danym komputerze można instalować system 64 bitowy jest - Instructions EM64T .

Sprawdzić można za pomocą: CPU-Z, Speccy.

Pozdrawiam.

Dzięki. POZDRO Koniec tematu ;p