Procesory mobilne - różnica między turion x2, a athlon x2

Jaka jest różnica techniczna i wydajnościowa pomiędzy procesorami turion x2, a athlon x2?

Oczywiście pytam o procesory mobilne, nie mylić athlonów x2 z ich desktopowymi braćmi! !!

A co to wspólnego ma z postem Spectator’a?

Brawo, zaliczyłeś posta!!

Spectator, Na stronie AMD znajdziesz to czego szukasz.

[ironia]Chłopaki, dzięki za szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi…[/ironia]

Ktoś inny może mi coś więcej powiedzieć?

Oty Kosz

No właśnie sam sie zastanawiam, cenowo wychodzi na to że thurion jest droższy. Mi się wydaje że lepiej kupić Pume z Athlonem, ale za to z mocniejszą kartą grafiki i HDD 250GB. Thurion jest najnowszym dzieckiem AMD i ma więcej pamięci L2, reszta to samo według mnie

Prozessor:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core for Notebooks Modellnummer: TK-57 Frequenz (MHz): 1900 Größe des L2-Cache (KB): 512 Sockel: S1 Herstellungstechnologie (CMOS): 65nm SOI Stromverbrauch (W): 31 W

Prozessor AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology Modell TL-58 Frequenz (MHz) 1900 Systembus-Taktfrequenz (MHz) 1600 Wattleistung 31 W L2 Cache Size 1024 Prozesstechnologie 65nm SOI

Sockel-Paket/-Infrastruktur S1

Tu przykład: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=472413670&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. Jak by bateria była jeszcze 8 ogniwowa to by był świetny

Nie w porównaniu do coreduo, a nawet jeśli do c2d porównujesz to co ci po takim procesorze, ale za to z dużo gorszym chipsetem.

Co do tematu to najpewniej jest tak jak wcześniej powiedziano, czyli różnica tkwi cache’u. Warto jednak dodać że istnieje jeszcze turion ultra (modele ZM-8X) który to ma w założeniu przeprojektowaną architekturę k8 i to właśnie on zwie się griffin.