Procesory w laptopie - jaki wybrac?

Witam

Mam taki maly dylemat, chce sobie zakupic laptopa, tylko nie orientuje sie w procesorach jakie one maja. reszta juz jest prosta do wybrania.

Mianowicie ktory z Procesorow jest najlepszy, najbardziej wydajny, najbardziej ekonomiczny…

Sa rozne technologie Centrino, P4, AMD, o roznych predkosciach, tyko ceny ich sa tak zroznicowane a sama predkosc nie pokazuje realnej predkosci procka (chyba cos takiego w Centrino jest)

Chcialbym cos powyzej 1,2 tyle ze nie mam zielonego pojecia jaki typ wybrac, koledzy doradzaja Centrino tylko nie potrafia wytlumaczyc mi dlaczego akurat ten model…

Z gory dzieki za pomoc,

A i Zycze Wszystkim Wesolych Swiat (srki ze bez pl znakow pisze ale nie mam ich niestety - engl win) :-x

Intel Centrino

A tu np nootebook na AMd Turion

TU lin do testu

http://pclab.pl/art15146.html

Ogólnie również polecam Centrino, ale spróbuje to poprzeć argumentami :wink:

  1. Dużo mniejsze zużycie baterii,

jesli Ci zależy na pravy w “locie” to idealne rozwiązanie

  1. Jest to bardzo wydajny procek, jest taki ponieważ ma duże zasoby pamięci podręcznej L2 :wink:

  2. Nie grzee sie tak bardzo w laptopie jak normalny procek, przez to laptopo ma inna konstrukcje, często jest lżejszy i jest bardzo Cichy, jedyny wentylator zamontowany tam włacza sie tylko od czasu do czasu :wink:

jak masz kase to kupuj w ciemno Pentium M, jesli z tym troszke gorzej to wes Celerona M :wink:

Ps. również życze wesołych świąt :stuck_out_tongue:

dzieki za dokladny opis, czyli wychodzi na to ze nie oplaca sie inwestowac w laptopy z prockiem Intel Pentium 4 bo laptopik wtedy dlugo nie pochodzi …

hmm popatrze na oferty z Turionem i Centrino - porownam ceny i pewnie cos zakupie

Jeszcze raz dzieki

Złączono Posta : 19.12.2005 (Pon) 16:08

ok to tak szukalem i szukalem te laptopy i dorwalem ciekawy model z procesorem SOMONA,

na necie poczytalem ze to nowa i lepsza (heh i drozsza) wersja centrino.

Tyle ze rozne byly opinie na jej temat, niektorzy mowia ze niewypal i ze prawie niczym sie nie rozni od Centrino, inni pisza ze rewelacja …

Wiecie cos wiecej na temat tego procka, moze ktos ma laptopa z takim procesorem, wdzieczny byl bym za jakies info na jego temat,

czy warto w to inwestowac, czy nie ma az takiego wzrostu wydajnosci ??

Zaznacze ze chcialbym kupic cos powyzej 1.7 Gh. (uwazam ze jak juz kupowac to raz a porzadnie) tylko teraz nie wiem jaki wybrac Centrino czy Somona ??