Procesy explorer lub COM Surogate wykorzystują dużo RAMu zamrażając system

(Mr.x83) #1

Witam ,aby uniknąć pytań o szczegóły podam je od razu by naświetlić lepiej problem.

Od czego tu zacząć hmm..:? Możę tak , mój Os Win 7 HP x 64 , procesor intel 2,53 Ghz , Ram 3 Gb , Laptop Samsung R 540.

Problem jak w temacie przy nagłym wzroście ram ,według menedżera urządzeń proces Explorer lub COM Surogate kórego na codzień nie widać wśród podstawowo wyświetlanych procesów wcinają mi resztę wolnego ramu powodując zamrożenie systemu , nic wtedy nie mogę zrobić. Sam ram jest ok , dysk też , nie używam wymagających programów na codzień przy avaście ,blueconnect i standardoych programach zużycie jest ok 50% ramu. Może ktoś się orientuje co jest na rzeczy ,wspomnę że startup repair z płytki instalacyjnej nie wykrywa nic . Przywróciłem system do wcześniejszego punktu w czasie ale to nic nie dało wchodząc na partycje D jedynego dysku , w dokumenty próbując otworzyć PDF w PDFXChange Viewer następuje wyżej opisane zachowanie i dopiero wyciągniecie baterii pozwala na wyłączenie lapka ale ponwienie próby daje ten sam efekt.

Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi .:smiley:

W systemie wystąpują następujące błędy ;

• WIM Identyfikator 10

• Distributed COM Identyfikator 10010

• VSS Identyfikator 8194

(Srisri) #2

Ja bym zaczął od czyszczenia.

Pobierz: 'Wise Disc Cleaner' stąd: www.wisecleaner.com

Pobierz: 'CCleaner' stąd: www.piriform.com

Skorzystaj z 'Oczyszczanie dysku': Start > napisz [Oczyszczanie dysku].

Instrukcja do 'Wise Disc Cleaner':

1. Po instalacji uruchom program i wybierz język (polski).

2. Kliknij Skan.

3.Kliknij Clean.

Instrukcja do 'CCleaner':

1. Uruchom program.

2. Przeczyść (ikonka z miotłą).

3. Przeczyść rejestr (niebieskie klocki).

Instrukcja 'Oczyszczanie dysku':

1. Uruchom okno.

2. Wybierz dysk. (jak masz więcej dysków to musisz ponownie uruchomić program)

3. Wszystkie obszary zaznacz.

4. Czyść.

Pobierz 'Defraggler' stąd: www.piriform.com

Instrukcja dla 'Defraggler':

1. Uruchom program.

2. Przeanalizuj dyski.

3. Kliknij przycisk DEFRAGMENTUJ.

Kolejnym krokiem będzie zaktualizować programy.

Następnym krokiem to odinstalować zbędne programy.

Użyj 'AdwCleaner': wpisz w Google: AdwCleaner pobierz

Instrukcja dla 'AdwCleaner':

1.Uruchom program.

1. Wybierz Skan a później Clean (uruchom PPM i wybierz Uruchom jako Administrator).

Wejdź w 'Menadżer zadań' > kliknij i wrzuć screenshot'a (polecam program Greenshot)

UWAGA! ---> PORADY WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! SKUTKI MOGĄ BYĆ INNE OD OCZEKIWANYCH, WYDAJNOŚĆ KOMPUTERA MOŻE SPAŚĆ, DLATEGO WYKONAJ PRZED TYMI CZYNNOŚCIAMI 'PUNKT PRZYWRACANIA SYSTEMU'.

(Mr.x83) #3

Dzięki za info ale tak długo nikt nie odpowiadał , że przywróciłem system z obrazu a potem poczyściłem śmieci ccleanerem , którego używam dłuuuuuuuuuugo i tak dalej porządeczki .

Działać działa ale to nie pierwszy raz już , nie wiem czym to jest podyktowane ; dysk , ram i system plików ok. , infekcji też brak :?  hmmm nie wiem naprawdę OCB.

(Srisri) #4

Czyść za pomocą AdwCleaner

i zdefragmentuj fyski za pomocą Defraggler lub Defragmentator dysków, który jest w wsystemie

(Mr.x83) #5

Dysk zdefragmentowany , spróbuje z tym AdwCleaner....