Procesy explorer lub COM Surogate wykorzystują dużo RAMu zamrażając system

Witam ,aby uniknąć pytań o szczegóły podam je od razu by naświetlić lepiej problem.

 

Od czego tu zacząć hmm…:? Możę tak , mój Os Win 7 HP x 64 , procesor intel 2,53 Ghz , Ram 3 Gb , Laptop Samsung R 540.

 

Problem jak w temacie przy nagłym wzroście ram ,według menedżera urządzeń proces Explorer lub COM Surogate kórego na codzień nie widać wśród podstawowo wyświetlanych procesów wcinają mi resztę wolnego ramu powodując zamrożenie systemu , nic wtedy nie mogę zrobić. Sam ram jest ok , dysk też , nie używam wymagających programów na codzień przy avaście ,blueconnect i standardoych programach zużycie jest ok 50% ramu. Może ktoś się orientuje co jest na rzeczy ,wspomnę że startup repair z płytki instalacyjnej nie wykrywa nic . Przywróciłem system do wcześniejszego punktu w czasie ale to nic nie dało wchodząc na partycje D jedynego dysku , w dokumenty próbując otworzyć PDF w PDFXChange Viewer następuje wyżej opisane zachowanie i dopiero wyciągniecie baterii pozwala na wyłączenie lapka ale ponwienie próby daje ten sam efekt.

 

Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi .:smiley:

 

W systemie wystąpują następujące błędy ;

 

  • WIM Identyfikator 10

 

  • Distributed COM Identyfikator 10010

 

  • VSS Identyfikator 8194

 

Ja bym zaczął od czyszczenia.

Pobierz: ‘Wise Disc Cleaner’ stąd: www.wisecleaner.com

Pobierz: ‘CCleaner’ stąd: www.piriform.com

Skorzystaj z ‘Oczyszczanie dysku’: Start > napisz [Oczyszczanie dysku].

Instrukcja do ‘Wise Disc Cleaner’:

  1. Po instalacji uruchom program i wybierz język (polski).

  2. Kliknij Skan.

3.Kliknij Clean.

Instrukcja do ‘CCleaner’:

  1. Uruchom program.

  2. Przeczyść (ikonka z miotłą).

  3. Przeczyść rejestr (niebieskie klocki).

Instrukcja ‘Oczyszczanie dysku’:

  1. Uruchom okno.

  2. Wybierz dysk. (jak masz więcej dysków to musisz ponownie uruchomić program)

  3. Wszystkie obszary zaznacz.

  4. Czyść.

Pobierz ‘Defraggler’ stąd: www.piriform.com

Instrukcja dla ‘Defraggler’:

  1. Uruchom program.

  2. Przeanalizuj dyski.

  3. Kliknij przycisk DEFRAGMENTUJ.

Kolejnym krokiem będzie zaktualizować programy.

Następnym krokiem to odinstalować zbędne programy.

Użyj ‘AdwCleaner’: wpisz w Google: AdwCleaner pobierz

Instrukcja dla ‘AdwCleaner’:

1.Uruchom program.

  1. Wybierz Skan a później Clean (uruchom PPM i wybierz Uruchom jako Administrator).

Wejdź w ‘Menadżer zadań’ > kliknij <Pokaż procesy wszystkich użytkowników> i wrzuć screenshot’a (polecam program Greenshot)

UWAGA! —> PORADY WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! SKUTKI MOGĄ BYĆ INNE OD OCZEKIWANYCH, WYDAJNOŚĆ KOMPUTERA MOŻE SPAŚĆ, DLATEGO WYKONAJ PRZED TYMI CZYNNOŚCIAMI ‘PUNKT PRZYWRACANIA SYSTEMU’.

Dzięki za info ale tak długo nikt nie odpowiadał , że przywróciłem system z obrazu a potem poczyściłem śmieci ccleanerem , którego używam dłuuuuuuuuuugo i tak dalej porządeczki .

Działać działa ale to nie pierwszy raz już , nie wiem czym to jest podyktowane ; dysk , ram i system plików ok. , infekcji też brak :?  hmmm nie wiem naprawdę OCB.

Czyść za pomocą AdwCleaner

i zdefragmentuj fyski za pomocą Defraggler lub Defragmentator dysków, który jest w wsystemie

Dysk zdefragmentowany , spróbuje z tym AdwCleaner…