Procesy svchost.exe itp. pytanie

Witam.

Mam problem ze swoim komputerem/systemem… trudno mi jest to określić. Używam systemu Vista Home Premium. System oryginalny. Zainstalowany Service Pack 2 , najnowsze sterowniki itp. itd.

Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2,4GHz

RAM: 1GB

Karta Graficzna: Asus GeForce GT-8600 256MB

Jak wchodzę w Menadżerze zadań w procesy pokazuje się kilka/kilkanaście procesów o nazwie svchost.exe , i kilka procesów chrome.exe choć mam otworzone jedno okno przeglądarki Google Chrome i jedną zakładkę. Teraz mam pytanie, tak ma być, czy muszę coś z tym zrobić… ? trochę mnie to niepokoi, gdyż wcześniej aż tyle procesów mi się nigdy nie otwierało.

Tak ma być. svchost.exe, to takie “coś” służące do uruchamiania i obsługi rozmaitych usług systemowych. A tych jest trochę. W normalnych okolicznościach w menadżerze zadań jest przynajmniej 5-8 wystąpień svchost.exe.

Najważniejsze żeby było to proces uruchamiany z pliku …\Windows\system32\svchost.exe i jego właścicielem był użytkownik SYSTEM. Wszystkie inne to niestety malware.

Jeśli chodzi o Chrome, to właśnie na tym polega cały jej urok i innowacyjność. Chrome każdą otwartą kartę, każdą uruchomioną wtyczkę (flash, java itp, itd) i rozszerzenie otwiera w osobnym procesie. Po to, żeby crash/zawieszenie jednego z nich nie powodował awarii całej przeglądarki.

Dziękuję. Mam 5 wystąpień z SYSTEM,

Mógłbyś polecić mi jakiś program, który usunie te zbędne malware ?

W zasadzie dowolny antywirus powinien dać radę. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek :). Włączony firewall (jak najprostszy, ma działać a nie co chwila pytać o jakieś pierdoły), choćby ten wbudowany w system. Kolejna sprawa to uważanie w internecie gdzie i co się klika. A już na pewno w sytuacjach gdy ktoś ma potrzebę chodzenia po różnych podejrzanych stronach z warezem itp. No i, w przypadku Visty i nowszych - koniecznie włączone UAC.

Mam Avast’a, ale ten nie wykrywa mi nic, skanuję komputer w każdą środę i nic :confused:

dizaxx , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku, oraz dostosowanie posta do wymogów zawartych w temacie:

viewtopic.php?f=16&t=394978

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.

Jak nic nie wykrywa to znaczy, że nic nie ma i to chyba dobrze, co nie? :). Bez paniki.

Nie panikuję :D. No cóż, dziękuję za pomoc. Myślę, że temat można zamknąć. :slight_smile: