Procesy w menadżerze zadań

Mam pytanie co do procesów.Które z poniższych są nie potrzebne??

123yi2.jpg

Proponuję pierw przejrzeć to co jest uruchamiane wraz ze startem systemu.

Poczytaj: Zbędniki w autostarcie

Autostart a procesy to trochę inna sprawa.W autostarcie masz wszystko w porządku bo zawsze usuwam niepotrzebne wpisy.

Chyba czas przyswoić sobie podstawowe pojęcia. Co to wg ciebie jest proces skoro twierdzisz, że ma się to nijak to tego co jest w uruchamiane w autostarcie? Myślisz, że wszystko to co masz uruchamiane razem ze startem systemu kończy swoje działanie natychmiast po załadowaniu systemu?

Widać, że nie przeczytałeś tego tematu, do którego linka ci dałem. Gdybyś porównał listę z tamtego linka ze swoim screenem, to zobaczył byś, że masz uruchomione niepotrzebne ctfmon.exe

Najlepiej wklej log z programu HiJackThis, bo same nazwy niektórych procesów niewiele mówią.

A to ciekawe to z twojego loga Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 11:47:00, on 2007-12-28

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NetLimiter] C:\Program Files\NetLimiter\NetLimiter.exe /s

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM\..\Run: [SsAAD.exe] C:\PROGRA~1\Sony\SONICS~1\SsAAD.exe

O4 - HKLM\..\Run: [BearShare] "D:\Program Files\BearShare\BearShare.exe" /pause

O4 - HKLM\..\Run: [PCSuiteTrayApplication] C:\PROGRA~1\Nokia\NOKIAP~1\LAUNCH~1.EXE -onlytray

O4 - HKLM\..\Run: [WindowsHive] C:\WINDOWS\System32\rpcc.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [kis] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [TS 5] C:\Program Files\Torrent Searcher 5\ts.exe /hide

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

O4 - HKCU\..\Run: [PcSync] C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 6\PcSync2.exe /NoDialog

O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "E:\Documents and Settings\dominika\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [WhenUSave] "C:\Program Files\Save\Save.exe"

O4 - Startup: Cyber-shot Viewer Media Check Tool.lnk = C:\Program Files\Sony\Sony Picture Utility\VolumeWatcher\SPUVolumeWatcher.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

Zastanów się co piszesz no chyba że masz nowy system

:slight_smile:

Sorry ale to ty się lepiej zastanów w tamtym temacie pisałem że to log nie z mojego komputera :wink:

Jak chcesz to mój log:

Ja tak nie twierdze więc mi nie wciskaj tego.

A to uważasz że to mało

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut.exe

O4 - HKLM\..\Run: [wrna3ls] C:\program files\rnamfler\naomf.exe

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background

wpis

do usunięcia HijackThis >> Fix checked

:slight_smile:

O to ci chodziło Narv??:

3455os3.jpg

Do Leon$:

Właśnie usunąłem BHO przy wklejeniu loga na forum.

Dlaczego mi pokazałeś te wpisy przecież wiem że są to programy które się włączają.

Przecież wyłączając z uruchamiania nie tracisz tych programów kiedy będziesz potrzebował to włączysz i proces danego programu się uruchomi

Wątpię by systemowi było potrzebne tyle nie potrzebnych procesów

zostawia sie procesy systemowe ,antywira

po co ci to np.podczas uruchamiania

:slight_smile:

Resztę znam ale co to są za procesy??

czyli co mam to poniżej usunąć??:

Ja wiem ale np.gg to nie będę go włączał za każdym razem to mam go w autostarcie.

Oba od Nvidii nie konieczne przy uruchamianiu

Pozostałe z tej listy poprzednio musisz sam przejrzeć sprawdź z listą z linku który miałeś podany zajrzyj również tu Optymalizacja Autostartu

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=116.0

:slight_smile:

Nic ci nie wciskam, po prostu część tych procesów pochodzi właśnie z autostartu.

Ta dokładnie o to mi chodziło, teraz na liście procesów powinien ci zniknąć proces ctfmon.exe

Widzę, że masz też zainstalowane oprogramowanie LightScribe, jeżeli jest to jedna z nowszych wersji to pewnie w trayu masz jej ikonę. Kliknij prawym wejdź w opcje i odznacz uruchamianie przy starcie systemu, będzie miał o kolejny niepotrzebny proces mniej ma liście.

Ale w Hijackthis dalej są wpisy: