Procesy w menedżerze zadań na windows xp

Na moim komputerze z windows xp professional w menedżerze zadań jest kilka procesów, nad którymi zastanawiam się czy mogę te procesy wyłączyć by juź się więcej nie uruchamiały. Są to:
smss.exe, csrss.exe, Isass.exe - Czy te procesy można wyłączyć całkiem i nic złego z działaniem systemu, komputera mi się nie stanie i wszystko będzie dobrze ? Jeśli nie można wszystkich wymienionych wyłączyć to może można jeden z nich wyłączyć bezpiecznie ?

Wszystkie są bardzo ważne i podejrzewam, że system nie pozwoli ich wyłączyć.

Csrss.exe – jeden z podstawowych komponentów systemów Windows (client/server run-time subsystem), odpowiedzialny m.in. za okna konsoli czy tworzenie i usuwanie wątków. Nie usuwać!
Smss.exe jest podsystemem Menedżer sesji, co widać w Menedżerze zadań systemu Windows działa na każdym komputerze. To jest prawidłowy plik, część Microsoft Windows Systemu operacyjnego, który jest odpowiedzialny za uruchomienie sesji użytkownika. Nie usuwać!
Lsass.exe odpowiada m.in. za zarządzanie uwierzytelnianiem domeny urzędu zabezpieczeń lokalnych i zarządzanie usługą Active Directory. Składnik systemu operacyjnego. Nie usuwać!

A takie procesy jak: iptray.exe, sfc.exe, svchost.exe - tych mam aż 3 razy.
Czy któreś z nich można bezpiecznie wyłączyć ?

svchost.exe - jedna z najważniejszych usług, nie do wyłączenia
sfc.exe - to nie usługa a program badający integralność plików systemowych
iptray.exe - to chyba program intela do obsługi klawiatury albo trackballa

P.S. Twój komp to laptop?

Ten z windows xp professional to stacjonarny komputer.
Więc jeszcze raz pytam. Czy któryś z wymienionych procesów mogę bezpiecznie wyłączyć bez żadnych szkód ?

Co się tak upierasz z tym wyłączaniem procesów? Wszystkie te procesy to systemowe i muszą być uruchomione.

Podejrzewam, że system coraz bardziej muli i szukasz metod jak by jeszcze wycisnąć więcej mocy. Jeśli na WinXP muli to obawiam się, że to czas aby zacząć zbierać kasę na coś nowszego.

Wyłączyć możesz, system wyświetli komunikat że system zostanie zamknięty lub pojawi się odmowa dostępu. Po restarcie komputera procesy ponownie zostaną załadowane.

1 polubienie