Procesy "Zadania w tle ochrony systemu" katują dysk

Cześć, mam pewien problem z procesami o nazwie „Zadania w tle ochrony systemu” Katują one dysk, i jednocześnie jest ich ponad 20



Prosze o pomoc, laptop od rana chodzi na wysokich obrotach

z tego co wkleiłeś - to zdecydowanie nie katują. Widać jednak, że jest jakiś proces wyżej, który to robi. I jego na screenie już nie ma :slight_smile:

Jaki to laptop?
Może profil zasilania lub ustawienia ACPI w BIOS/UEFI są ustawione na wysoką wydajność,
lub coś się aktualizuje w tle.

SrTasks.exe inaczej Zadania w tle…
Harmonogram zadań systemu Windows wykorzystuje proces SrTasks.exe do automatycznego tworzenia punktów przywracania.
Jeśli sa problemy to najbardziej radykalnym środkiem jest wyłaczenie Przywracania systemu.
Mozna tez użyć polecenia sfc /scannow. Jak nie pomoze to polecenia dism a potem znów sfc na końcu pozostaje czysty rozruch i szukanie przyczyn

A jakaż to ochrona jest na tym sprzęcie z windows 10? Bo defender widzę szczątkowy.

odradzam wyłączanie potencjalnie całkowicie sprawnej funkcji tylko dlatego, że „to może być to”.

Nie widzę tam żadnych problemów. Problemy sa wtedy gdy uzycie dysku to parędziesiąt procent, co się zdarza. A wtedy to jedyne rozwiązanie. Po drugie, przywracanie systemu jest w Windows 10 niejednokrotnie nie pozbawione błędów ale to juz inna bajka. Ja nie używam. Wolę obraz systemu.

„ja nie używam, więc powiem innym, którzy szukają pomocy i nie znają powodu, żeby bez uzasadnienia wyłaczyli, bo moja preferencja jest obiektywnie najlepsza”

Styl widzę niezmieniony… Naprawdę bądźmy ostrożni z takimi sugestiami.

Dlaczego? To dobra rada. Przywracanie systemu to część systemu Windows i tak jak on może zawieść.
Jak myślisz dlaczego przeszedłem na obraz systemu? Bo powrót nie następuje z poziomu, być może, uszkodzonego systemu.
A to co poniżej jest po prostu stwierdzeniem że jeśli inne srodki zawiodą, zasugerowałem jakie więc czytaj do końca, pozostaje wyłączenie. Albo reset systemu. Co też nie polecasz?

Jak znasz lepsze sposoby na rozwiązanie problemu z obciążonym dyskiem z powodu SrTasks.exe, to je podaj. Ale jak zwykle

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.