Procesy

Mam do was pytanie, do czego są te wszystkie procesy w menadzerze zadań? Jakoś ich dużo, nie wiem o co chodzi?? :? :? :?

komp.JPG

to jest po prostu wykaz wlaczonych programow

latek na wirusy procesy kompa zeby poprawnie dzialal

Ale naprawdę sporo ich tam…

Radzę zainstalować jakiś programik do edycji rejestru(lub zrobić to ręcznie) i uszczuplić nieco Autostart!

Mam program regcleaner ale w autostarcie jest tylko kilka programów

A ja radze nic nie usuwać potem jest dopiero kicha

Nic potem nie działa a jak działa to wolno i długo się

system łąduje takie jest moje zdanie :slight_smile:

Ale jak ktoś się zna na tym to może działać :lol:

Mam więcej ;]

Przecież to zależy, jakie aplikacje są uruchomione w tle, jakich aplikacji obecnie używasz… Inne procesy to procesy “systemowe” - systemu. Radzę nie ruszać początkującym :stuck_out_tongue:

Jakie i czy chcesz się ich pozbyć?

W autostarcie mam tylko te programy które są mi potrzebne i których uzywam cały czas. Ale jest tam powtarająca sie dwa razy nazwa Desktop (wiem ze to pulpit) ale ni ma okreżlonego pliku z jakiego ma się otwierac przy starcie systemu, oraz jest takiecos jak Resume Copy i nie wiem do czego to jest aha i jest jeszcze Ctfmon.exe

I to by było na tyle. Pozdrawiam

Czesc procesow wykorzystywanych przez SYSTEM jest niezbednych do dzialania systemu.

Czesc jest odpowiedzialna za jakies uslugi.

Wlasciwie wiekszosc z procesow uzytkownika Administrator jest mozliwa do “zabicia” bez szkod.

Jedynym wyjatkiem jest proces “explorer.exe” ktory odpowiada za wyswietlanie okienek w windowsie (lacznie z paskiem zadan itd.)

Jesli chcesz zobaczyc ktore uslugi sa uruchamiane przy starcie i co robia to polecam wpisanie w Uruchom - “services.msc” (bez cudzyslowow). Tam sa opisy i uslugi.

Co do programow przy starcie to po uruchomieniu przez Uruchom - “msconfig” programu do konfiguracji systemu mozesz sprawdzic w zakladce Uruchamianie co ci sie uruchamia przy starcie i ewentualnie odznaczyc zbedne komponenty.

P.S. Polecam wylaczenie uslugi Odnajdywania SSDP - jest ona odpowiedzialna za odnajdywanie zdalnych napedow i drukarek w sieci lokalnej. Co ciekawe napedy i drukarki te sa udostepniane bez wiedzy i zgody uzytkownika.

Ty sie nie martw ja miałem kiedyś koło 50 procesów :smiley:

Po formacie trzymam sie 23 i staram sie tego nie zmieniać a w autostarcie mam tylko Norton internet security i Windows messenger.

cftmon.exe to proces systemowy, nie ma się czego bać.

Jesli nie wiesz jakie programy są uruchomione na Twoim komputerze, ściągnij sobie próbną wersję WinTasks.

Napisz jakiego systemu używasz.

Jeśli możesz wymień wszystkie procesy.

U mnie chodzi cały czas ok. 40 procesów, a system pracuje jak burza. Mniej nie zawsze znaczy lepiej…

W sumie system chodzi normalnie (Win Xp), jeżeli wy macie py tyle procesów to nic nie bede robił, jest dobrze nie bede na sile probowal zeby bylo lepiej. Dzieki za wszystkie porady. Pozdrawiam. :wink: :wink: :wink: :wink:

A moje procesy(tzn. te których nie znam):

smss.exe

csrss.exe

services.exe

svchost.exe

svchost.exe

svchost.exe

svchost.exe

spoolsv.exe

alg.exe

mdm.exe

svchost.exe

lsass.exe

wincfg32.exe

procexp.exe

____________

Są jakieś podejrzane?

Jeśli tak, to jak je zatrzymać, żeby sie nie uruchamiały?

Kos@

Ściągnij sobie wersję testową

WinTasks.

To jest takie proste…

procexp.exe to programik, który sobie zainstalowałeś do

abalizy procesów, tak?

No, a wincfg32.exe to niestety konik trojański.

Cytuję z bazy MKSVir:

Również znany jako: Trojan.SilverFTP

Typ: trojan

Długość: 13312

Niszczący dyski: nie

Niszczący pliki: nie

Efekty wizualne: nie

Efekty dźwiękowe: nie

SilverFTP jest koniem trojańskim umożliwiającym włamiania do komputerów gdzie został on zainstalowany.

Po uruchomieniu pliku trojana realizowane są następujące akcje:

Trojan kopiuje sam siebie do pliku Wincfg32.exe do katalogu systemowego Windows (domyślnie c:\windows lub c:\winnt w zależności od wersji systemu).

Tworzy wpis do rejestrów systemu:

Windows Config Loader c:\windows\Wincfg32.exe

lub:

Windows Config Loader c:\winnt\Wincfg32.exe

w kluczu rejestrów systemu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

po to, by trojan sam startował w momencie uruchamiania systemu.

Po zainstalowaniu się trojana wysyła on w sieć informacje, że jest gotowy i czeka na zlecenia ew. hakera. Za pomocą tego trojana można przejąć pełną kontrolę nad zainfekowanym komputerem.

Dobra, wincfg.exe już nie istnieje na powierzchni mojego twardziela, wiem co to procexp.exe, a reszta: smss, csrss, svchost, alg, mdm, lsass?

Czym różni się WinTasks od ProceXP i skąd można go ściągnąć?

WinTasks to bardzo dobry program informujący

o procesach. Niestety płatny…

Możesz pobrać triala stąd http://www.share2.com/wintasks/

Ale nie musisz, wystarczy zapytać się o określony

proces Googla, a on Ci wszystko ładnie pokaże.

Wystarczy podstawowa znajomość angielskiego.