Profil mobilny. Nie działa Thunderbird mobilny. Windows Server 2008R2 Standard

Mam stworzone na Windows Server 2008R2 Standard, profile mobilny użytkownika. Pliki na pulpicie, moje dokumenty wszystko śmiga i się aktualizuje w zależności od tego na jakiej jednostce się uruchomi.
Mam problem za to z Thunderbirdem.
Co zrobić, aby poczta również była mobilna i wędrowała za użytkownikiem? Jak najlepiej skonfigurować? Pocztę mam na IMAP jak i POP3.

Jeśli ma być poczta wszędzie tak samo to tylko IMAP, bez POP3

Dzięki, ale nie chodzi mi o różnice między POP a IMAP, bo je znam, ale o fakt, że profil mobilny nie zaciągnął ustawień z Thunderbirda, czyli:

Jednostka 1 była lokalna, przerobiona na mobilną. Tu Thunderbird działa.
Jednostka 2 zaciąga cały profil, ale poczta na niej się nie uruchamia, tylko żąda zrobienia od nowa konfiguracji.

Jak rozwiązać problem z Thunderbirdem na jednostce 2 ?

konfiguracji od nowa profilu czy konkretnie TB?

Chodzi o TB
Czy można tak ustawić/zainstalować TB, albo tak ustawić AD, żeby TB działał na J2 tak jak na J1?

Zerknij na ten wątek - czy jest on podobny? https://serverfault.daytorrents.com/questions/742668/thunderbird-roaming-profile-best-practice

Nie wiem czy TB, dwie instalacje były by w stanie korzystać z tego samego, współdzielonego folderu profilowego. Ta sama konfiguracja już prędzej. Może wersja portable z udziału sieciowego?

Nie pamietam czy 2008 już to umożliwiał, mogę sprawdzić, ale zamień profile mobilne na politykę przekierowania folderów. Sprawdza się lepiej i masz tam przekierowanie AppData.

Możesz też przenieść folder TB w dowolną lokalizację, inną niż AppData.

1 polubienie