Profil w systemie Windows 7 dla dziecka

(Turasowp) #1

Słuchajcie, jak założyć profil w Windows 7 w którym będzie widoczne tylko np google chrome 2 gry i nic więcej ? 

Żadnego wyszukiwania w menu start żadnych opcji tylko 3 opcje,tzn. 2 gry i google chrome + np. opiekun dziecka w internecie i do tego wybór w jakich godzinach konto będzie działać. Poprzez kontrole rodzicielską niestety profil nie wyłącza się w danych godzinach i działa dalej

(dark__jedi) #2

Załóż konto gościa, limit czasu internetu na routerze. Internet - Norton Family (sprawdza się bardzo dobrze w monitorowaniu, blokowaniu, ograniczaniu - jest zupełnie darmowy).

(bachus) #3

To jest darmowe? Na stronie € 39.99

(Turasowp) #4

Oprogramowanie jest mało istotne chodzi bardziej o coś w stylu ustalania zasad grupy użytkownika a tu potrzebuje pomocy bo określać 2 tyś funkcji to troche dużo a na sto procent da sie coś innego zrobić.  Limit czasu na routerze ? stary mam sobie w całym domu neta wyłączyć ? chłopie w tych czasach to już nawet lodówka potrzebuje dostępu do neta :D 

(dark__jedi) #5

Jak najbardziej. Jest wersja darmowa i płatna. Darmowa w zupełności wystarcza.

(Turasowp) #6

Mało istotne. Dalej nie o to chodzi.

(Johny) #7

Tworzysz konto zwykłego użytkownika i dopuszczasz tylko te programy,a reszcie nie zezwalasz działać.W Win7 coś takiego jest,dokładasz program Beniamin,Opiekun dziecka,itp.Jeśli dziecko będzie próbowało na swoim koncie zainstalować dodatkowo Firefoxa,czy Operę,nie będzie tak łatwo.

(Turasowp) #8

Mam Opiekuna ale i tak niestety nie ma opcji wybierania komponentów profilu. Jednym słowem nadal " lipa "…

Poza tym nie ma to jak powiedzieć załóż konto zwykłego użytkownika… Ludzie przecież to każdy głupi potrafi a znowu nie dostałem odpowiedzi w tym temacie tylko to samo co powyżej…

Weźmy sobie wzorzec jaki jest stosowany w szkołach podstawowych. Nie ma tam żadnej funkcji oprócz programów do nauki albo internet explorer. O takie coś chodzi właśnie.

(bachus) #9

Misiek… taka drobna uwaga… zakładasz nowe konto i temat. Zadajesz pytanie bez podania swojego profilu i znajomości zagadnień… Rozpoczyna się dyskusja i możliwości a już jesteś negatywnie zastawiony. Z mojego punktu widzenia i znajomości przystawki gpedit.msc “każdy głupi powinien sobie z tym poradzić”, więc zastanów się proszę czy chcesz prowadzić dyskusję, czy tylko wkurzać siebie samego i innych że nie dostałeś dokładnie takiej odpowiedzi jakiej oczekiwałeś. Jak na chwilę obecną widać, że “nie każdy głupi” sobie z tym radzi łącznie z Tobą. Dzięki!

(Turasowp) #10

Chłopie :smiley: ty albo w ogóle nie czytasz albo nie wiem … nie rozumiesz czy coś …

W większości znam to co wyszukam w necie ale akurat gpedit.msc czyli_ “Zasady grupy”  _po prostu to pare tyśięcy funkcji które działają na wszystkich kontach a ja chcę to zrobić na jednym koncie i to dosłownie 3 funkcje - przeglądarka + 2 zainstalowane gry i nic więcej. 

Po pierwsze: Wybrałem to forum ponieważ myślałem że znajdę kogoś kto zna “myk” na ominięcie ustawiania ponad 5 tyś linijek w gpedit.msc;
po drugie: negatywnie się nastawiam jeśli piszę o zasadach grupy w drugim poście, a kolega wyjeżdża z hasłem : “każdy głupi powinien sobie z tym poradzić” … No tu bym dosłownie się wkurzył. 

po trzecie: Gdybym nie chciał prowadzić dyskusji to bym nie napisał na forum, prawda? 
po czwarte: Widziałem kiedyś modyfikacje tego typu poprzez program, i to by było najlepsze rozwiązanie tylko nie znam nazwy… Pomocy.

p.s. Bachus - W ogóle jeżeli masz pretensje że ktoś nowy rejestruje się na forum, to ja na prawdę nie wiem co ty tutaj robisz. Przeglądam twoje posty i  może parę razy pomogłeś, ale uważam że zgrywasz nonstop jakiegoś cwaniaczka … Bez obrazy

jak komunista zablokuj dla dzieciaka wszystkie funkcje a sam korzystaj do woli 

(wesoly82) #12

Serio? Nie ma takich opcji w kontroli rodzicielskiej? Nie używałem ale właśnie zajrzałem i jest tam wybór godzin, które można zdefiniować na cały tydzień oraz wybór programów oraz gier jakie może obsługiwać to konto które chcesz ograniczyć. To co chcesz więcej?