Profil w systemie Windows 7 dla dziecka

Słuchajcie, jak założyć profil w Windows 7 w którym będzie widoczne tylko np google chrome 2 gry i nic więcej ? 

Żadnego wyszukiwania w menu start żadnych opcji tylko 3 opcje,tzn. 2 gry i google chrome + np. opiekun dziecka w internecie i do tego wybór w jakich godzinach konto będzie działać. Poprzez kontrole rodzicielską niestety profil nie wyłącza się w danych godzinach i działa dalej

Załóż konto gościa, limit czasu internetu na routerze. Internet - Norton Family (sprawdza się bardzo dobrze w monitorowaniu, blokowaniu, ograniczaniu - jest zupełnie darmowy).

To jest darmowe? Na stronie € 39.99

Oprogramowanie jest mało istotne chodzi bardziej o coś w stylu ustalania zasad grupy użytkownika a tu potrzebuje pomocy bo określać 2 tyś funkcji to troche dużo a na sto procent da sie coś innego zrobić.  Limit czasu na routerze ? stary mam sobie w całym domu neta wyłączyć ? chłopie w tych czasach to już nawet lodówka potrzebuje dostępu do neta :D 

Jak najbardziej. Jest wersja darmowa i płatna. Darmowa w zupełności wystarcza.

Mało istotne. Dalej nie o to chodzi.

Tworzysz konto zwykłego użytkownika i dopuszczasz tylko te programy,a reszcie nie zezwalasz działać.W Win7 coś takiego jest,dokładasz program Beniamin,Opiekun dziecka,itp.Jeśli dziecko będzie próbowało na swoim koncie zainstalować dodatkowo Firefoxa,czy Operę,nie będzie tak łatwo.

Mam Opiekuna ale i tak niestety nie ma opcji wybierania komponentów profilu. Jednym słowem nadal " lipa "…

Poza tym nie ma to jak powiedzieć załóż konto zwykłego użytkownika… Ludzie przecież to każdy głupi potrafi a znowu nie dostałem odpowiedzi w tym temacie tylko to samo co powyżej…

Weźmy sobie wzorzec jaki jest stosowany w szkołach podstawowych. Nie ma tam żadnej funkcji oprócz programów do nauki albo internet explorer. O takie coś chodzi właśnie.

 

Misiek… taka drobna uwaga… zakładasz nowe konto i temat. Zadajesz pytanie bez podania swojego profilu i znajomości zagadnień… Rozpoczyna się dyskusja i możliwości a już jesteś negatywnie zastawiony. Z mojego punktu widzenia i znajomości przystawki gpedit.msc “każdy głupi powinien sobie z tym poradzić”, więc zastanów się proszę czy chcesz prowadzić dyskusję, czy tylko wkurzać siebie samego i innych że nie dostałeś dokładnie takiej odpowiedzi jakiej oczekiwałeś. Jak na chwilę obecną widać, że “nie każdy głupi” sobie z tym radzi łącznie z Tobą. Dzięki!

Chłopie :smiley: ty albo w ogóle nie czytasz albo nie wiem … nie rozumiesz czy coś …

 

W większości znam to co wyszukam w necie ale akurat gpedit.msc czyli_ “Zasady grupy”  _po prostu to pare tyśięcy funkcji które działają na wszystkich kontach a ja chcę to zrobić na jednym koncie i to dosłownie 3 funkcje - przeglądarka + 2 zainstalowane gry i nic więcej. 

Po pierwsze: Wybrałem to forum ponieważ myślałem że znajdę kogoś kto zna “myk” na ominięcie ustawiania ponad 5 tyś linijek w gpedit.msc;
po drugie: negatywnie się nastawiam jeśli piszę o zasadach grupy w drugim poście, a kolega wyjeżdża z hasłem : “każdy głupi powinien sobie z tym poradzić” … No tu bym dosłownie się wkurzył. 

po trzecie: Gdybym nie chciał prowadzić dyskusji to bym nie napisał na forum, prawda? 
po czwarte: Widziałem kiedyś modyfikacje tego typu poprzez program, i to by było najlepsze rozwiązanie tylko nie znam nazwy… Pomocy.

p.s. Bachus - W ogóle jeżeli masz pretensje że ktoś nowy rejestruje się na forum, to ja na prawdę nie wiem co ty tutaj robisz. Przeglądam twoje posty i  może parę razy pomogłeś, ale uważam że zgrywasz nonstop jakiegoś cwaniaczka … Bez obrazy

jak komunista zablokuj dla dzieciaka wszystkie funkcje a sam korzystaj do woli 

 

Serio? Nie ma takich opcji w kontroli rodzicielskiej? Nie używałem ale właśnie zajrzałem i jest tam wybór godzin, które można zdefiniować na cały tydzień oraz wybór programów oraz gier jakie może obsługiwać to konto które chcesz ograniczyć. To co chcesz więcej?