Profile informatyczne w Liceach - Co sądzicie?

Witam.

Na forum jest na pewno wiele osób które właśnie są w gimnazjum i zastanawiają się nad wyborem liceum, lub takie które są już po tym wyborze.

Chciałbym poznać Wasze zdanie co do profili informatycznych.

Czy uważacie że osobie która naprawdę fascynuje się informatyką, potrzebne są rozszerzone przedmioty Fizyka i Matematyka? Jeżeli widzę klasy profilowane z informatyką, to do tego w 90% przypadków

* Informatyczno - Matematyczna, lub

* Informatyczno - Matematyczno - Fizyczna.

Zastanawiam się nad wyborem szkoły. Zamierzam wybrać profil informatyczny, ale dla mnie matematyka jest niestety bardzo nudna. Nie idzie mi też w niej tak dobrze jak kiedyś (od zmiany nauczycielki). A tylko jedna szkoła oferuje klasę z rozszerzoną:

* Informatyką i Językiem Angielskim.

To najprawdopodobniej będzie mój wybór, gdyż uważam że jest to bardzo korzystne połączenie przedmiotów. W IT wiele pracodawców oferuje wyjazdy np. do USA. W Programowaniu, webmasteringu i innych działach informatyki przydaje się angielski. I myślę, ze bardziej od matematyki. Co o tym sądzicie?

Informatyka z matematyką są nierozerwalne - bez matematyki - i to zaawansowanej komputery byśmy widywali tylko w komiksach i to też pewnie w innym kształcie :slight_smile: Jeśli chcesz się szkolić na administratora - tam matematyka może będzie słabsza - ale jednak i tak będzie. W ogóle gdzie nie pójdziesz w przyszłości na studia - tam spotkasz matmę - nawet na polonistyce jest logika matematyczna jeśli dobrze pamiętam :slight_smile:

Poza tym, matma może się wydawać nudna, ale kiedy zaczynasz ją odkrywać to z każdej nowej umiejętności masz niesamowitą satysfakcję. Przerabiałem to już, też mi się kiedyś to strasznie nudne wydawało :slight_smile: Ale o informatyce bez matmy możesz pomarzyć najwyżej, chyba, że pod pojęciem informatyka rozumiesz gościa który instaluje sąsiadom na klatce windowsy i sterowniki :stuck_out_tongue:

Obecnie jestem w 3 klasie liceum ogólnokształcącego z rozszerzoną matematyką i informatyką.

Prawda taka, że obecna matura z informatyki to jest poprostu kpina :wink: może za kilka lat to się zmieni, nie wiem

Jeżeli więc chesz później pójść na studia z kierunkiem IT to matematyka jest rzeczą niezbędną, a po samym liceum z rozszerzoną informatyką - raczej ciężko będzie znaleźć pracę

Moim zdaniem, jak narazie, zdawanie matury z informatyki jest dobre jak ktoś chce być nauczycielem :stuck_out_tongue:

gdybym miał wybierać między mat-inf, a angielski-inf, to bym zdecydowanie wybrał mat-inf, bo (przynajmniej moim zdaniem) angielskiego się łatwiej da samemu nauczyć :wink:

A skoro dla Ciebie matematyka jest nudna to raczej wątpię byś samemu się douczał :wink:

narobi się tym informatyków że szok… z kim bym nie rozmawiał to informatykiem chce być tylko szkoda że później idzie się do takiej hurtowni komputerowej pyta się człowiek o coś a oni nie wiedzą o co chodzi nie wspominając o tym że każdemu potencjalnemu klientowi który idzie do sklepu z chęcią kupna komputera i mówi żeby mu coś doradzili to wciskają takie badziewie ze szok… a powinno im chyba zależeć żeby sprzedać jak najlepszy sprzęt w końcu im lepsze tym droższe a co za tym idzie dla nich większy utarg

a wracając do tematu jeśli chcesz znaleźć prace to nie po liceum lepiej iść do technikum na kierunek związany z IT rok dłużej a łatwiej w życiu.

U mnie mat-inf-ang, w tym 5h polskiego i 4h matmy /tydzień :roll:

A moze technikum informatyczne, jest 4 letnie ale kształci moim zdaniem lepiej no i na koniec egzamin zawodowy i masz jak zdasz certyfikat europejski informatyczny po tym mo zesz szukać już pracy. Bynajmniej nam tak gadali.

Dziękuję za wypowiedzi :slight_smile:

Zastanawiałem się nad technikum, ale pomyślałem, że skoro i tak chce iść na studia, to nie pogodzę studiów z pracą, więc technikum nie miałoby wtedy sensu. Po liceum ogólnokształcącym łatwiej zdać maturę (podobno).

Lukaszm - Zdaję sobie z tego sprawę, ale ja akurat jestem samoukiem, nie zamierzam być informatykiem który nie wie co to katalog (Zdarzyło się :O)

Akurat co do tych profili… Czy matematyka naprawdę tak się przyda na przykład w zarządzaniu sieciami? Albo tworzeniu stron? W programowaniu pewnie tak, ale też nie jestem pewien. Wiem, ze jest potrzebna w dalszej edukacji. Ale czy w zawodzie?

Matematyka uczy logicznego myślenia, a to w zawodzie informatyka chyba ważne…

Jak do tej pory nie próbowałeś zajmować się programowaniem itp. to moim zdaniem profil informatyczny nie jest dla Ciebie.

czemu tak uważasz przecież w technikum i tak tego uczą tak samo jest na studiach… więc nie rozumiem czemu uważasz że profil informatyczny nie jest dla niego matematyka na informatyce owszem nie jest łatwa ale da się ją załapać… zawsze można też z jakiś korepetycji skorzystać

ponieważ… jeśli tego nie próbuje robić to najwyraźniej go do tego nie ciągnie, a zawód informatyka wybrał sobie daltego, bo lubi tego typu rzeczy:

W tym jest dość sporo prawdy

A z przykładu mojej klasy…to nicałe 20% mojej klasy z liceum chce kontynuuować naukę informatyki :stuck_out_tongue:

Hej, kto powiedział że nie próbowałem?

Uczyłem się już C++ ;], trochę PHP, Javy, znam dosyć CSS i dobrze HTML ;]

Co do matematyki… Bardzo cenię sobie logiczne myślenie, no i nie patrzyłem na to z tej perspektywy… To przydaje się w każdej dziedzinie życia…

A więc nie matematyka, tylko to, czego ona uczy ^^

proponuje ci: filozofię.