Profile win xp

Chciałbym założyć nowe profile, ale tak, aby ich katalogi (tj. pulpit, moje dokumenty itd.) były na innym dysku niż C. Oczywiście należy też przenieść istniejące profile w to samo miejsce.

Jest to w ogóle możliwe? A jeśli tak to jak?

OS: win XP SP2

Można to zrobić ale nie możesz mieć aktualnie w Folderze D&S żadnych zaszyfrowanych i ustawionych jako prywatne folderów.

  1. W opcjach folderów /widok/ odnacz pozycje: ukryj chronione pliki systemu operacyjnego i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów.

  2. Przekopiuj folder D&S ma na docelową partycję / wszystkie pliki/ np. na D.

  3. Otwórz rejestr i wejdź do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList, dwukrotnie kliknij wartość “ProfilesDirectory”, gdy otworzy Ci się edytor ciągu w polu dane wartości wpisz pełną scieżkę dostępu do nowej lokalizacji folderu D&S i zatwierdź to np. D:\D&S

Po restarcie zobacz czy wszystko dobrze działa na wszystkich kontach tzn. czy zapisuje pliki w nowej lokalizacji, jeśli tak to możesz usunąć D&S z C:. Jeśli nie tzn., że gdzieś popełniłeś błąd. Możesz na wszelki wypadek zrobić kopie rejestru i wyeksportować, podobnie kopie dokumentów.

pojawia się problem podczas kopiowania, nie daje się przekopiować plik ntuser.dat

z tego co wiem jest to jeden z plików rejestru a podpowiedź windy mówi wyłącz wszystkie programy z niego korzystające, hmmm…

PPM-daj kopiuj i w punkcie docelowym daj wklej / nie kopiuj Commanderem /

niestety nie pomaga :frowning:

a tak przy okazji dodatkowe pytanie: jaka jest różnica między kontem a profilem?

zdziwiony jestem, że nie pomogło bo ja u siebie to samo robiłem i było wszystko ok., utworzenie konta wiąże się z utworzeniem profilu, a profil to zbiór ustawień, które przypisujesz do konta czyli sprzężenie zwrotne. W profili masz zapisane wszystkie ustawienia / pulpit, ikony itp. /, które masz przypisane do konta czyli reasumując konto=profil i vice versa tyle, że konto to pojęcie wiryualne, a profil to rzeczywiste pliki, foldery itp.

nie daje się skopiować tylko pliku w katalogu aktualnie zalogowanego użytkownika

odnośnie mojego drugiego pytanie:

jeśli dobrze rozumiem to jeśli bym chciał zachować sobie swoje konta i po ewentualnej re instalacji systemu odzyskac wszystkie lub prawie wszystkie ustawienia konta to wystarczy że skopiuje katalog danego użytkownika z D&S. Innymi słowy zachowam jego profil.

O ile się orientuje to nie da się odzyskac utraconego konta. Ale może uda się utworzyć kolejne na podstawie zachowanego profilu, czy tak?

co do problemu, spróbuj to przeprowadzić na koncie administratora w trybie awaryjnym.

drugie pytanie, w ten sposób możesz tylko zachować folder “moje dokumenty” /na 100% /, po reinstalacji wszystko się może zmienić ale folder “moje dokumenty” zawsze możesz przejąć pod warunkiem, że nie jest zaszyfrowany. D&S jest tworzony po każdej instalacji od nowa.

spróbuje :slight_smile:

a czy w takim razie istnieje jakiś sposób na zachowanie ustawień swoich kont i przywrócenie ich po re instalacji, czy zawsze trzeba to robiec odnowa ręcznie?

PS

sprawdziłem, nie da się, ten sam błąd tyle że na koncie administratora :frowning:

czy chcesz przenieść wszystkie profile(włącznie z profilem administratora)

czy tylko niektóre profile?

jeśli wszystkie musisz jeszcze zmienić wpisy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\hivelist

(i to jest prawdopodobnie przyczyna, dlaczego ntuser nie został

automatycznie przeniesiony!!)

musisz pamiętać o zmianie także numeru voluminu(partycji) !!

poza tym musisz dostosować uprawnienia na wszystkich folderach

jeśli ntuser(w każdym profilu) nie pojawił się w nowych profilach to znaczy

że przeniesienie się nie udało - możesz próbować przenieść go ręcznie

konsolą odzyskiwania(w narzędzia - opcje folderów zaznacz przy konsoli

zezwalaj itd.), ale ryzykujesz, ze system się nie uruchomi;

jeśli chcesz przenieść tylko niektóre profile to z konta administratora

musisz utworzyć dla nich folder z podfolderami profilów(najlepiej z taką

samą nazwą), a następnie zmienić wpisy dla każdego profilu w tym samym kluczu w poszczególnych podkluczach dla kont - wpis

ProfileImagePath - zmienić ścieżkę( i sprawdzić w hivelist, czy nie ma

tam tych profili, nie mogę sprawdzić, bo mam jedno konto- hive odnosi

się tu właśnie do pliku ntuser)

(przy okazji sprawdż, czy zmienił się ten wpis dla poszczególnych kont po zmianie wpisu ogólnego)

Wszystkie profile, ale nie bardzo wiem którą wartość zmodyfikować. Jak byś mógł trochę to uściślić to byłbym zobowiązany.

A da się tak zrobic aby każdy nowy profil był automatycznie zapisywany w nowej lokalizacji?

w hivelist wartości, w których jest ścieżka documents and settings;

ponieważ przeniosłeś cały ten folder to uprościłeś sobie bardzo zadanie, bo wszystkie nazwy pozostają takie same itd. musisz tylko zmienić

numer partycji w ścieżce; zresztą jeśliby udało ci się przenieść ntuser

być może wszystkie ścieżki zostałyby zmienione automatycznie(ale

lepiej na to nie liczyć); wg mnie powinieneś zmienić ścieżkę swojego

profilu w profile list(wartość profile image path), następnie do doc.

and sett. w profile list, na końcu do swojego profilu w hivelist- pozostałoby już tylko najtrudniejsze zadanie - przekopiowanie ntuser-

mógłbyś to zrobić za pomocą konsoli odzyskiwania - trzeba w opcje folderów zaznaczyć przy konsoli zezwalaj na kopiowanie itd.(oczywiście

przed grzebaniem w rejestrze, żeby zapisać ustawienie konsoli), a

po zmianach w rejestrze wejść jak do instalacji, na pierwszym ekranie

instalator zaproponuje konsolę odzyskiwania, wpisujesz numer systemu, enter, jeszcze raz enter(chyba, ze masz hasło) i możesz kopiować -

copy i po spacji ścieżka do ntuser, spacja i ścieżka do folderu docelowego

i enter, wyjście z konsoli - exit; resztę plików ntuser i wpisów mógłbyś

skopiować i zmienić póżniej(jeśliby system ich nie zmienił); musisz tylko pamiętać, ze w zasadzie powinieneś zmienić wszystkie wpisy w rejestrze,

gdzie jest doc. and.sett(za pomocą znajdż), że w tym folderze programy

mają swoje ustawienia w dane aplikacji i mogą gremialnie po takiej

operacji zastrajkować(ponadto są b. ważne systemowe foldery local

service i network service, dalej plik UsrClass, który nie wiem jakim cudem udało ci się skopiować, bo jest zawsze używany itd., itp.); do

tego Microsoft sceptycznie podchodzi do takiej operacji, jak możesz sprawdzić http://support.microsoft.com/?id=236621 i proponuje sposób

jeszcze bardziej zawikłany; na pocieszenie gdyby się udało system

tworzyłby nowe profile już w tym folderze(bo domyślnie tworzy je w doc.

and sett. ), ponadto możesz zabezpieczyć dotychczasowe profile za

pomocą systemowego kreatora transferu plików i ustawień i przenieść

je do nowej instalacji(akcesoria-narzędzia systemowe)- odpukać

oczywiście

ps. link otwórz w IE, będzie po polsku; sposób kopiowania folderu

aktualnego użytkownika może ci oszczędzić problemów z ntuser!!

Po namyśle i przeczytaniu zaleceń z podanego linka nie będę ruszał katalogu D&S skorzystam z drugiego zaproponowanego sposobu. Przeniosę je pojedynczo do nowej lokalizacji. :slight_smile:

Niestety ciągle mam problem z przeniesieniem pierwszego konta (zakładanego przy instalacji), ciągle błąd kopiowania ntuser.dat. Sposób z podanego linka do kopiowania aktualnie zalogowanego użytkownika nie skuteczny bo opcja kopiuj do jest nieaktywna dla tego konta. Próbowałem, również z wbudowanego konta administratora w trybie awaryjnym ale nic to nie dało za to mam obecnie drugie taki profil tyle że pod trochę inną nazwą. Oryginalne to bart a nowe to bart.www

Po logowaniu na konto bart wszystkie moje ustawienia przepadły, tak jakbym się po raz pierwszy logował. I to pewnie dlatego, że nie zalogowało mnie na bart tylko na to nowe bart.www :o :o Jakieś sugestie dlaczego tak?

I jeszcze jedno pytanko, jeśli będę przenosił profile pojedynczo to czy jest możliwe napisanie skryptu (plik wsadowy) do tego zadania. A w zasadzie chodzi mi o to jak w skrypcie zmieniac wpisy w rejestrze.

ustawienia nie przepadły, są w starym bart, po prostu musisz je przenieść do nowego(dane aplikacji, menu start, send to, ustawienia lokalne,

problemy jedynie z ntuser i local service i network service, bo są używane

i ich nie nadpiszesz; gdybyś sie uparł możesz je przenieść za pomocą konsoli odzyskiwania w opisany sposób, istotny jest ntuser, dwa pozostałe są mniej istotne i możesz je zostawić);niektóre programy mogą nie działać, ale większość będzie;nie bardzo teraz rozumiem, co chcesz zrobić-pojedyńczo, ale czy wszystkie czy nie?z profilem administratora, czy bez; jeśli niektóre i bez admin. to tworzysz dowolny katalog, przenosisz(kopiujesz)cały profil i zmieniasz ścieżki w rejestrze(profile

list, wartość profile image path dla danego konta, oraz sprawdzić ścieżki w hive list dla ntuser i ustawienia lokalne i zmienić, jeśli będą); jeśli pojedynczo, ale wszystkie, i chcesz tworzyć jeszcze profile w nowej

lokalizacji to bez doc. and sett. się nie obejdzie, po prostu dla systemu tak nazywa się domyślny folder profili i zeby to zmienić musiałbyś przygotować specjalną płytkę instalacyjną w trybie tzw. unattended

i wprowadzić odpowiednie zmiany w danych instalacyjnych; bez takiej

płytki jedyne co możesz zrobić to utworzyć nowy profil tradycyjnie i

potem przenieść go w opisany wyżej sposób; cokolwiek chcesz zrobić

radziłbym ci najpierw przenieść jakiś profil i sprawdzić, czy działa,

tzn. jakiej lokalizacji profilu używa system, sprawdzisz to np. tworząc ikonki na pulpicie na danym koncie, powinny pojawić się w folderze pulpit

tego konta, lub próbując przenieść ntuser dla tego konta, z konta używanego oczywiście nie powinien się dać ruszyć itd.(oczywiście

będąc zalogowanym na tym koncie!) w sumie jeśli chcesz przenieść wszystkie i zachować mozliwość tworzenia nowych to tylko w zaproponowany sposób; co do skryptów to niestety nie jestem specjalistą i nie potrafię tego zrobić, tym bardziej zmiana wszystkich ścieżek z

doc. and sett, to już musiałby być specjalista od edytora rejestru;zresztą

moim zdaniem, jeśli nie masz zbyt dużo programów to skutki nie będą

tak dokuczliwe, po prostu reinstalacja niektórych(po przeniesieniu

calego doc. and sett., bez- skutków prawie nie będzie, zależy to jeszcze

od tego, dla kogo były instalowane, dla admin., do all users itd);

co do zmiany konta u ciebie to niestety w tym zakresie system jest

nieobliczalny, może zresztą lepiej skoro z wbudowanego konta

admin., choć w tym wypadku konto powinno się po prostu nazywać administrator!, może zresztą da się usunąć w panelu sterowania, system

powinien wtedy wrócić do starego(choć najprawdopodobniej opcja usuń

będzie wyszarzona); na koniec - zmian wpisów w rejestrze nie musisz się obawiać, zapisz stare scieżki albo jeszcze lepiej użyj opcji eksportuj

z plik z menu edytora i zapisz klucz, w którym dokonujesz zmian;

jeśli coś się nie uda po prostu przywrócisz klucz sprzed zmian przez dwukrotne kliknięcie na plik z eksportem; oczywiście tylko zmiany na

twoim koncie będą wtedy nieodwracalne i tu już musisz ryzykować

Trochę to wszystko zagmatwałem. Moim zamierzeniom przyświecała tylko jedna idea, a mianowicie ochrona prywatnych plików współużytkowników komputera, którzy maja zwyczaj zostawiania wszystkiego na pulpicie. I w razie jakieś awarii z która bym sobie nie dał rady (o co nie jest wcale tak trudno z moja wiedzą informatyczną) pozostaje mi format C i wszystko przepada. A tak nie musiał bym się tym martwic.

Oczywiście można archiwizować katalogi Moje dokumenty i Pulpit, na przykład przed każdym wylogowaniem takiego użytkownika ale chciałem sprawdzić tą możliwość.

Co do D&S to raczej nie będę go ruszał w ogóle, jak na moje możliwości to trochę za wysokie progi, chodzi mi o możliwe komplikacje. Pozostaje mi wiec opcja, tworzyć tradycyjnie, kopiować i zmieniac wpisy w rejestrze. W ramach ćwiczeń chciałem posłużyć się skryptem, chodź równie dobrze można to robic ręcznie.

Co do konta bart, to obeszło się bez kopiowania. Pozmieniałem jedynie ścieżki w hivelist i profile list stare konto wróciło na swoje miejsce :slight_smile:

Interesujące jest jedynie czemu powstało nieproszone.

Nie mniej dziękuje za zainteresowanie, sporo się przy okazji dowiedziałem . Zdobyta wiedza powinna zaspokoić moja ciekawość.

znakomicie!, widzisz , jak tego typu ćwiczenia się przydają, zwłaszcza

ten powrót do konta przez rejestr - ja niedawno miałem ten sam

problem i nie zdecydowałem się na to, bo bałem się o pliki, mam już za mało miejsca na dysku, żeby je zabezpieczyć i akurat popsuła mi się

nagrywarka; w każdym razie po czymś takim przenoszenie kont to małe

piwo! skrypty i tak byłyby chyba mało przydatne, bo musiałbyś je modyfikować dla każdego konta, a zmienienie 2-4 wpisów w rejestrze

może ci zabrać minutę, tym bardziej, że zawsze możesz się zabezpieczyć przez eksport klucza itd.