Prog do MASOWEGO robienia katalogow

Witam :mrgreen:

Sprawa wygląda tak ze mam w formie wordowskiej wypisane nazwy katalogów które mam stworzyć. Nazwy są różne i sa umieszczone jedna pod drugą :cry: a jest ich naprawdę dużo :twisted: więc robienie tego ręcznie było by uciążliwe.

Czy jest jakiś program który jest w stanie łączyć sie z plikiem tekstowym i na podstawie tego co w nim jest stworzyć katalogi?

pzdr

Funky :lol:

hm, prostą metodą może okazać się stworzenie pliku .bat, nazwijmy go przykładowo katalogi.bat jego zwartość powinna wyglądać w taki sposób:

MD katalog1

MD katalog2

MD "katalog ze spacją w nazwie"

wystarczy dodać na początku każdej linii pliku MD i ewentualne cudzysłowy przy wieloczłonowych nazwach plików, jeżeli umieścisz kilka słów w jednej lini zostanie stworzonych wiele katalogów:

MD katalog ze spacja w nazwie

utworzy katalogi: katalog, ze, spacja, w i nazwie możesz to zastosować dość przyjaźnie w swoim przypadku, wystarczy skasować znaki nowej lini i objąć cudzysłowami wieloczłonowe nazwy plików. tak zapisany plik umieszczasz w katalogu gdzie nowa katalogi mają być utworzone i klikasz weń dwukrotnie. Nie wiem dlaczego, ale jak to testowałem, to zdarza się, że pierwszy katalog z listy się nie tworzy, więc należało by to skontrolować, ewentualnie zdublować pierwszą linię EDIT: pracę w Wordzie możesz sobie oczywiście uprościć, poprzez masową zamianę Ctrl+H: jako szukany ciąg podajesz

^p

jako ciąg do zamiany podajesz

"^pMD "

co prawda pierwsza i ostatnia linia pliku będą wymagać ręcznych poprawek (można by pewnie napisać jakieś makro które by od początku robiło ładnie, pytanie tylko, czy jest sens)

Metoda ta ma jednak pewne wady np.(kłopot z polskimi literami w nazwie czy tworzenie katalogu gdy nie istnieje katalog nadrzędny.)

Rzeczywiście można napisać makro lub samodzielny programik.

Użyteczność takiego programu jest raczej niewielka ale napisać go można bardzo szybko w dowolnym języku programowania. W programie ReplacePL dodałem taką opcję.

ReplacePL

Uwaga:Plik z adresami katalogów musi być imieszczony w pliku tekstowym, a więc utworzonym np. w notatnku z rozszezeniem: .txt.

Katalogi zostaną utworzone nawet wówczas gdy nie istnieją katalogi nadrzędne np.

C:\bleble\Janek\katalogi\nowy1\nowy3

C:\bleble\Wojtek\katalogi\nowy1

C:\bleble\wojtek\nowy4

Super :mrgreen:

O to chodziło…

TEMAT ZAMKNIETY

:slight_smile: