Program albo sposób do nagrania Sporych plików na płytę DVD lub Pendrive

A kilka lat już komputerów używam :wink:

Panowie wiecie mi chodzi o to abym mógł mieć na pendrive obraz iso czyli pliki które ważą np 14.15GB i pytałem was czy muszę dokupić pendrive o większej pojemności np 64Gb więc panowie jeśli kupię większą pojemność pendrive to pozwoli mi to kopiować obraz iso na niego A potem przenieść sobie te dane na mój drugi komputer i instalować i wszystko będzie działało nic się nie uszkodzi żaden plik instalator czy raczej pliki będą uszkodzone :slight_smile: I no właśnie exFat czy NTFS :slight_smile: np jest jakiś obraz płyty gry wypakowywuje pliki mam tam wszystko co potrzebne do instalacji kopiuje te wszystkie pliki na pendrive potem przenoszę to wszystko do mojego folderu na gry i instaluje i wszystko powinno działać:) tylko czy jest sens kupić pendrive 64gb jeśli to pozwoli mi przenosić gotowe obrazy np gier to przydałby się:)

14.15 GB możesz przenieść na obecnym 16-gigowym pendrive tylko sformatuj go na NTFS lub exFAT (obojętnie który system plików wybierzesz).
Klikasz prawym na ikonie pendrive w przeglądarce plików i wybierasz formatuj, następnie system plików NTFS lub exFAT.

Jakbyś jednak chciał :joy: umieścić plik Data.Bin który waży 13,8 GB na płytach DVD, to polecam do jego podziału program KFK File Splitter (portable)


i ustawiasz go w ten deseń:

Plik można każdym pakerem podzielić 7ip też zrobi swoje a co do partycji do faktycznie exFAT lepszy jednak.

Dobrze Panowie Ustawiłem sobie tego pendrive o pojemności 15,6 GB na ExFAT i wybrałem rozmiar jednostki alokacji 32768 KB ustawiłem dobre wartości opcje czy złe i muszę je zmienić bo są różne 8192 KB 16384 KB więc które z tych mam wybrać czy to raczej bez znaczenia :slight_smile:

Dla ciebie bez znaczenia. Weź domyślne.

Dobra Dzięki wszystkim za pomoc już wszystko wiem :slight_smile: Pocolog :slight_smile: sprawdzę czy ta operacja pozwoli mi zapisać Dużo Gigowe pliki i nie uszkodzą się potem znaczy nie będą się dały odczytać lub zainstalować :slight_smile: