Program albo sposób do nagrania Sporych plików na płytę DVD lub Pendrive

Witam… mam na laptopie folder z 6 plikami ostatni plik to jest Instalator i jest wśród nich Plik Data.Bin który waży 13,8 GB i tu zaczyna się mój problem ponieważ panowie w żaden sposób nie mogę umieścić tych plików wszystkich na Pendrive 16GB abym mógł je z tego pendrive skopiować na stacjonarny Komputer… czy ktoś wie jak mógłbym sobie wsadzić te wszystkie Pliki na płytę DVD Posiadam sporo płyt czystych 4,7GB Mógłby by mi ktoś Pomóc :slight_smile: bo przy próbie kopiowania tego pliku mam info że plik jest za duży i pendrive go nie zmieści Pomocy :slight_smile: lecz Bez tego Pliku Data.Bin Instalator mi nie zainstaluje tego więc nie wiem jak to zrobić :slight_smile: będę wdzięczny za radę pomoc ekspertów

Dlaczego nie?

Co i dlaczego kopiujesz? Bo ta sytuacja wygląda na dziwną. :wink:

Ponieważ marcin mam to na słabym laptopie bardzo wolnym a chciałbym sobie to przenieść na szybszy komputer ale ten plik Data.Bin mówi mi że Pendrive go nie pomieści to samo płyta DVD Która ma 4,7GB Lipa trochę i w tym momencie nie wiem :wink:

Podziel plik na fragmenty np. DoubleCommanderem, a sam pendrive sformatuj na NTFS, bo FAT jest ograniczony do maksymalnego rozmiaru pliku niecałych 4GB bodajże.
Po skopiowaniu na docelowy komputer plik/pliki połączysz tym samym programem, chociaż pewnie sama zmiana systemu plików na pendrive rozwiąże twój problem.

Sformatuj pendive na exFAT na NTFS raczej nie bo jak nieumyślnie wyciągniesz podczas nagrywania to uszkodzić wszystkie pliki

Co?


exFat lepszy

Co, co?
Coraz ciekawsze rady :smiley:

To wsadź sobie pena z NTFS i zrób "awarię prądu"albo niechcący wyciągnij. Wtedy porozmawiamy.

1 polubienie

Może chodzi wam o to, że dawniej domyślną zasadą dla dysków wymiennych był tryb wyższej wydajności (buforowanie zapisu w RAM), przez co bez kliknięcia opcji wysuń dysk, albo po utracie zasilania zbuforowane dane przepadały, co kończyło się uszkodzonymi plikami na pendrive.
Tryb ten nie ma nic wspólnego z użytym systemem plików, a tym bardziej z programem do formatowania (systemowy w zupełności wystarcza i robi to samo).
Tryb szybkiego usuwania (pasek postępu kopiowania faktycznie oznacza kopiowanie na pendrive) jest domyślny od ponad 2 lat? Wcześniej trzeba było ustawiać go samodzielnie, co oczywiście warto było zrobić i sam tak robiłem nawet we wcześniejszych Windowsach niż dycha :stuck_out_tongue_winking_eye:

obraz

Zrób sobie archiwum RAR podzielone na party, chyba najprostszy sposób.

Nic nie rozumiesz, poczytaj sobie o NTFS. jajecpl ma rację. Czy zaniku prądu uszkadzasz tablice partrycji i wtedy jest kupa. Przy exFAT uszkadzasz tylko ten plik który wczytujesz.

Podlinkuj proszę informację o tym, bo pierwszy raz w życiu słyszę, a mi przypadek taki nigdy się nie przytrafił pomimo wyszarpywania pendrivów, czy wyłączania komputera z prądu bez systemowego zamknięcia.

A czasami i pen do śmieci.

NTFS jest od lat w windows z aktywnym buforowaniem zapisu, które dodatkowo potrafi działać bardzo agresywnie przy dużej ilości pamięci RAM. Jakoś nie słyszałem o masowych uszkodzeniach tablicy partycji przy utracie zasilania.

Wpisz w google pendrive error break, czy jakoś tam,. miliony wpisów.

Bo jak już, to może walnąć tablica alokacji plików (już w FAT była zapasowa na taki wypadek), ale też nie wyobrażam sobie mechanizmu, w jaki do tego mogłoby dojść przez niezapisany plik :wink:
Tablicę partycji to mogą uwalić przy jej modyfikacji, w innych wypadkach jest tylko czytana, aby określić w którym miejscu zaczyna się kolejna na dysku.

Z nieznajomości biorą się później takie miejskie legendy jak tu koledzy powtarzają, a fizyczne uszkodzenie pendrive przez błędy w strukturze logicznej poskładało mnie z fotela :smiley:


Ja z NTFS uszkodziłem 2 razy. Wtedy trzeba pendrive włożyć, w menadzerze uzunąć partycje, i stworzyć nową i sformatować. NTFS jest dobry do przenoszenia plików ale nie dla ludzi którzy wyciągają zanim się wgra wszystko. exFAT jes uniwersalny, chodzi na windows, Apple i linuksie. W telefonach na kartach powyżej 64 GB jest exFAT a nie NTFS. Ale każdy niech se formatuje jak chce, wybór należy do niego

Artykuł z 2013 roku i to na WP :joy: Nawet szkoda mi czasu na czytanie.

BTW. Opisuje właśnie buforowanie zapisu, o którym już wspominaliśmy. Buforowanie to jest domyślnie wyłączone od Windowsa 10 1809, o czym też już wspominałem.
edit.
Aha i nie wspomina nic o uszkodzeniu tablicy alokacji plików, ani tablicy partycji, a opis zwarcia na pinach chyba nie wmówisz mi, że jest zależny od systemu plików :wink:

Ale możesz se nawet sformatować w NTFS +super to jest dwój wybór. Poza tym dla informacji exFAT to jest FAT64 inaczej. Zrób sobie doświadczenie