Program, algorytm - tworzenie wyrazów z podanych liter

Jak w temacie… Może ktoś ma własny (sądzę, że dla kogoś znającego się na programowaniu nie jest to problem)

Przykład:

Podaje litery np. U, I, K, D, A, L … a program układa mi z nich możliwe wyraz(y) z słownika j.polskiego może być opcja, że ze wszystkich, może być z mniejszej ilości liter.

to raczej niemożliwe chociaż nie wiem

To bardzo ciekawa i wiele wnosząca wypowiedz :slight_smile: thx

P.S. Powiem tak:

  • tego typu program na 100% istnieje…

  • można go napisać samemu sądzę, już na 1 sem programowania…

Pierwsze co przychodzi mi do glowy, to napisanie tego w php. Z podanych liter generujemy wszystkie możliwe kombinacje wyrazów i w każdej iteracji porównujemy otrzymany wyraz z jakimś internetowym słownikiem. Jeżeli znajdzie taki wyraz, to zapisuje go do tablicy i generuje dalej, następnie wyświetla wszystkie pasujące wyniki. Jest jedno ale przy większej ilości liter programowi może troche zając sprawdzanie, gdyż musi się on za każdym razem łaczyć ze słownikiem.

Zrobienie takiego programu tworzącego wyrazy z jakiegoś ciągu jest owszem możliwe, ale trzeba te wyrazy zdefiniować wcześniej, jeśli się komuś chcę przepisywać wyraz w wyraz ze słownika to powodzenia! Ps. A co jeśli ktoś poda tylko literę “a” to tych wyrazów będą może tysiące

Jasne że zrobienie tego nie jest trudne, wystarczy mieć słownik dla danego języka. Pewnie jakieś programy do rozwiązywania krzyżówek mają taką opcję.

No cóż to za problem zrobić “if-ke” i wypisać że minum 3 znaki? OMG

Thx… prosiłbym Cię mawej o nie pisanie już w tym temacie bo naprawdę nie wnosisz nic nowego :wink: Szukam konkretów, a nie mniej zorientowanych ode mnie :stuck_out_tongue:

Ogólnie to tez wiem jak powinien wyglądać zamysł tego programu i w czym można go napisać lecz marzy mi sie gotowe rozwiązanie mojego problemu :slight_smile:

Daje tylko swoją opinię, że stworzenie własnego takiego programu byłoby trudne.

Sprawdź tą stronę http://www.krzyzowki.info/ i kategoria “Słownik Scrabble” tam masz instrukcję jak szukać.

No, trochę na Ciebie na marudzić i od razu sie postarasz :slight_smile: Nie jest to czego szukałem ale tez może sie przydać thx :wink:

same słowniki można znaleźć też w sieci: link 1 albo link 2 niemniej jednak moim zdaniem takie słowniki i tak i tak wymagały by weryfikacji

Mogę taki program zrobić za wynagrodzeniem oczywiście. Pozdrawiam

Napisanie takiego programu nie jest trudne. Jednak jak juz ktoś powiedział przy dłuższych wyrazach program bedzie dlugo pracował. Zaraz dam linka do takiego programu napisanego przeze mnie. Do programu dołączony jest dość ubogi slownik tylko 14000 słów. Jeżeli ktos znajdzie lewszy slownik to zoze go podmienic na taka sama nazwe i program bedzie działał. A o to link

http://wyslijto.pl/plik/ms5x7tr4tm

Program można dowolnie kopiować modyfikować i przetwarzać pod warunkiem podania, że autorem jest YBerion :slight_smile: Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam

“A tam gdzie stanął Adanos…”

Oczywiście że taki program istnieje, nazywa się Pomocnik Szaradzisty: http://www.idg.pl/ftp/pc_17179/Pomocnik … .1.pl.html

yorknc[